Antalya’nın dünyaca meşhur Kaputaj Plajı, kış mevsiminde sahip olduğu manzara ile de görenleri etkiliyor.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan, kanyon ağzı plajı olarak nitelendirilen Kaputaj’a kara yolundan 187 basamak inilerek ulaşılabiliyor.

Turkuaz rengi suyu ve meşhur kumsalı ile dünya çapında popülariteye sahip olan plaj, her yıl rekor yabancı ve yerli turist tarafından ziyaret ediliyor. Yaz aylarında yüzmek ve güneşlenmek isteyen ziyaretçilerin sık sık uğradığı yerlerin başında gelen plaj, kış mevsiminde kendine has güzelliği ile beğeni topluyor. Plaj çevresindeki yollarda araçlarını park eden manzarayı gören sürücüler, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

Kaputaj Plajı 2019’da ün sınırlarını aştı

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, kış manzarasıyla görenleri hayran bırakıyor
Antalya’da turkuaz rengi suyuyla dünyaca üne sahip Kaputaş Plajı, kış mevsiminde de manzarasıyla görenleri etkiliyor. ( Mustafa Çiftçi – Anadolu Ajansı )

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, plaj ve ilçenin 2019 yılında turizm açısından büyük bir yoğunluk yaşadığını belirtti. Kaputaj Plajı’nın yaz aylarında ciddi bir yoğunluk yaşadığını belirten Ulutaş, “Plaj, geçtiğimiz sene ilçe konuklarımızın sık sık uğradığı bir noktaydı. Plajı dolduran tatilciler doğa manzarası eşliğinde mavinin her tonunu içeren serin suya girerek plajın keyfini çıkardı. İlçeye ve plaja olan ilgi, bu yıl da devam edecektir” dedi.

İlçeyi ziyaret eden yerli konuklar da, hem plajın hem de ilçenin doğa harikası bir yer olduğunu, dolayısıyla bölgenin ün anlamında sınırları çok uzun zaman önce aştığını belirtti.

Kaynak: AA

Antalya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaputaj Plajı Kış Mevsiminde de Görenleri Büyülüyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds