Geçtiğimiz sene Hollanda’dan toplam 415 bin turisti ağırlayan Antalya, 2020 yaz sezonunda 500 bin rakamını aşmak istiyor.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) verilerinden derlenen bilgiye göre, geçtiğimiz yıl içerisinde Türkiye’de toplam 1 milyon 117 bin Hollandalı turist geldi. Türkiye’de ayak basan turistlerin toplam 415 bini ise, tatilini yaz turizminin en önemli noktalarından biri olan bu bölgede geçirdi. Hollandalı turistlerin ilk tercihi, aile otelleri ve her şey dahil otelleri oldu.

“Antalya’ya gelen Hollandalı turistler büyük potansiyel barındırıyor”

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizm sektöründe 2020’de ilk büyük fuarın Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı olarak 15-19 Ocak tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlendiğini belirtti. Hollanda’da düzenlenen fuarda rezervasyonlara dair ilk verilere ulaştıklarını aktaran Yağcı, AB ülkelerinden Türkiye’ye yönelik taleplerin artış gösterdiğinin altını çizdi.

2020 turizm sezonunda Hollandalı turist sayısında artış beklentisi içinde olduklarını söyleyen Yağcı, “Geçen yıl Ocak ayında Hollanda’dan kentimize toplam 2 bin 932 turist geldi. Bu yıl ise bu rakam 3 bin 56’ya yükseldi. Hollanda turizm pazarı, büyük bir potansiyel barındırıyor. Senede iki defa tatile çıkabilen, son derece gezgin bir nüfusa sahipler. Bu potansiyelin Türkiye’ye ve kentimize çekilmesine yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Antalya Otelleri

Antalya 2019’da Rekor Kırdı!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollandalı turistlerin Türkiye'deki tercihi Antalya

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds