Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliğince Serik ilçesindeki bir otelde düzenlenen “Connect 2020-Antalya Rota Geliştirme Forumu” sona erdi.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, Antalya’nın kış mevsiminde de  tatil yapılabilecek bir turizm bölgesi olduğunu göstermek istediklerini belirterek, “Antalya’yı 12 ay boyunca ziyaret edilebilen bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Foruma 55 ülkeden yaklaşık 80 hava yolu, 200 havalimanı, tur operatörleri ve turizm otoritelerinden oluşan 600’ün üzerinde seçkin delege katıldı.

Açılışın ardından “Havayolları-2020’deki büyük zorluklar”, “Antalya büyük fırsatları olan iddialı bir şehir”, “Havacılık çevresel taahhütlerini nasıl yerine getirecek, 150’nin altındaki koltuk pazarı” ve “Avrupa’ya daha iyi hizmet mi getiriyor” başlıklı panel ve ikili görüşmelere geçildi.

Deniz Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyona katılımın yüksek olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Antalya’nın oldukça yüksek potansiyele sahip bir destinasyon olduğunu belirten Varol, “Temel amacımız, Antalya’nın kışın da tatil yapılabilecek bir yer olduğunu göstermek. Antalya’yı 12 ay boyunca ziyaret edilebilen bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Antalya’ya gelen turist gruplarına kentimizin kışın da ziyaret edilebilecek Avrupa’nın en güzel destinasyonlarından birisi olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Antalya Tanıtım Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ciddi bir iş birliği içinde olduklarını dile getiren Varol, Antalya’ya gelen misafirlerin kentten güzel anılarla ayrılmaları için olağanüstü bir çaba gösterdiklerini ifade etti.

Varol, “Foruma katılan hava yolu firmalarının yarıdan fazlası Antalya’ya hiç uçmamış. Bunlarda en az birisini Antalya’ya getirebilmek için yola çıktık ancak bugün 2-3 ciddi firma neredeyse ‘Buyurun oturalım, bu işin ciddi pazarlığını yapalım’ seviyesine geldi.” dedi.

Connect 2020-Antalya Rota Geliştirme Forumu yapılacak konuşma ve görüşmelerden sonra sona erdi.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect 2020 - Antalya Rota Geliştirme Forumu sona erdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds