Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği Başkanı Cem Karaca, turizm sektörünün 2019’da rekor kırdığını, bunun Türk turizminin tutarlılığının, direncinin kanıtı olduğunu ifade etti.

Karaca, turizmde hem Türkiye’nin hem Antalya’nın beklentilerin de ötesinde bir yıl geçirdiğini söyledi.

Antalya’da 2020 yılı için rezervasyonların alınmaya başlandığını belirten Karaca, kent için 2020’nin de rekor yılı olacağını dile getirdi.

Türkiye’ye de çok sayıda turist getiren İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflasına değinen Karaca, kısa süreli paniğe neden olan bu durumun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy başta olmak üzere tüm ilgililerin gösterdikleri refleks, sektörün duyarlı ve temkinli tavrı sayesinde en az hasarla atlatıldığını bildirdi.

Karaca, Bakanlığın vakit kaybetmeden yaptığı açıklama ve müdahale, sektör temsilcilerinin itidal çağrılarıyla ziyaretçilerin mağdur olmasının önüne geçildiğini, bunun Türk turizminin prestijini gösterdiğini ifade etti.

“Sektör güven tazeledi”

Tüm dünyada ciddi paniğe, hatta bazı destinasyonlarda kargaşaya neden olan bu iflasın, Türkiye’de sektör ve ziyaretçiler mağdur edilmeden atlatılmasının ülke turizminin geldiği noktayı ortaya koyduğunu vurgulayan Karaca, şunları kaydetti:

“Türkiye turizmi 2019’u rekorlarla geçirdi. Bu durum Türk turizminin tutarlılığının, direncinin kanıtı. Thomas Cook’un iflası bunun son örneklerinden biri. Birçok destinasyonda kargaşaya neden olan bu olayın Türkiye’de kolaylıkla atlatılması sektör güvenini tazeledi.”

Kayseri Gastronomi Turizmi Çalıştayı Yarın Başlıyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Antalya'da 2020 yılında yine rekorlar kırılacak"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds