Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)Başkanı Davut Çetin, Facebook’la dijital turizm, sosyal medyada turizm pazarlaması gibi konularda  çok yararlı bir toplantı yaptıklarını belirterek, “Sosyal medya önemli bir ticaret platformudur, aynı zamanda veri ve analiz kaynağı haline gelmiştir. Artık şehirler ve şirketler sosyal medya tanıtımlarıyla yarışıyorlar.” dedi.

Çetin, Meclis Salonu’nda düzenlenen ATSO Ocak Olağan Meclis Toplantısı’nda, turizmde 2020 yılına iyi başlandığını, Almanya’da erken rezervasyonlarda Antalya’nın birinci destinasyon olmaya devam ettiğini belirtti.

“Nitelikli Eğitim, Nitelikli İş gücü” adı altında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nin iş birliğinde bir proje başlattıklarını aktaran Çetin, 591 bin lira bütçeli proje kapsamında Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne  öğrencilerin eğitiminde kullanılmak üzere CNC simülasyonu, 3D yazıcı, bilgisayar laboratuvarı gibi donanımlar sağlayacaklarını belirtti.

“Antalya ve diğer şehirler dijital dönüşümden yararlanıyor”

Çetin, dijital dünyada markalaşma eğitimleri ve danışmanlığı programına başlayacaklarını bildirdi. Bu programda dijital dönüşümü ve markalaşmayı birleştireceklerini vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

“Dijitalleşme konusunda geçtiğimiz hafta önemli bir etkinlik gerçekleştirdik ve Facebook ile dijital turizm, sosyal medyada turizm pazarlaması konusunda çok yararlı bir toplantı düzenledik. Facebook’un piyasa değeri 630 milyar dolar ve dünyanın ilk 10 şirketi arasında. İstanbul Borsası’ndaki şirketlerimizin toplam değeri 220 milyar dolar civarında. Sosyal medyada Facebook 2,5 milyar kullanıcıyla halen birinci sırada. Türkiye’de sosyal ağ kullanıcılarının sayısı 50 milyonu aşmış durumda, 1 milyon kişi de sosyal ağ üzerinden satış yapmaktadır. Sosyal medya önemli bir ticaret platformudur, aynı zamanda veri ve analiz kaynağı haline gelmiştir. Artık şehirler ve şirketler sosyal medya tanıtımlarıyla yarışıyorlar. Turizmde fiyat ve gelir artırmak istiyorsak sosyal medyada daha üst sıralara gelmek zorundayız.”

Çetin, bu çağda yatırım yapılması gereken en önemli alanın dijital teknoloji olduğunu söyledi.

Antalya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya turizminde sosyal medya atağı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds