Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesinde bulunan Antalya Kongre Bürosu, 2020 yılında ilin kongre turizminin daha yukarı seviyelere gelmesi için hazırladığı “Meeting Incentive Planner Guide”  kataloğunu tanıttı.

Şehrin tarihi Hadrianus Kapısı olarak tanınan Üçkapılar önünde yaptığı toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, ATSO ve Antalya Kongre Bürosu Başkanı olan Davut Ateş, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege’nin yanı sıra kentte faaliyet gösteren turizmciler katıldı.

Vali Yardımcısı Davut Ateş, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Kentin 2019 yılını rekor bir sayı ile kapadıklarını ve toplamda 15 milyon 644 bin turisti ağırladıklarını belirtti.

Kentin turizm kapasitesinin sadece deniz, kum ve güneşle artırılamayacağını, kış aylarında da bu sayıyı artırmak gerektiğini vurgulayan Ateş, “Bizim yapmamız gereken turizmi 12 aya yaymak. Kış aylarında birçok otelimiz kapanmakta. Bu istihdamı da etkilemektedir. Bunun için kongre turizmine ağırlık vermeliyiz. Katma değeri yüksek bir alan olan kongre turizmine katılanların harcamaları daha fazla oluyor.” diye konuştu.

“Antalya Kongre Turizmi için çalışacak”

ATSO Başkanı Davut Çetin, kongre bürosu olarak her zaman çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve  bu seneki katalogda Kentin simgelerinden birisi olan Hadrianus Kapısı’nı kullandıklarını belirtti. Antalya’da turizmin çeşitlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını ve bunun için çok önemli bir pazar olan kongrelerin Ülkemizin en önemli turizm merkezi olan bu şehirde yapılması için uğraş verdiklerine anlatan Çetin, “Spor ve tarih turizmi için çalışıyoruz. Ama turizmin en önemli ayaklarından birini kongre turizmi oluşturuyor. “dedi.

Çetin, kentin kongre turizmi açısından potansiyeli en yüksek illerden biri olduğunu vurguladı.

ATAV Başkanı Ege, Kongre Bürosu’nun kentin dinamiklerinin tanıtımı için yoğun çaba sarf ettiğini söyledi.

Katalogda kentin tarihinin yer aldığına değinen Ege, kentin tarihini yanı sıra modern anlamda çok güzel salon ve kapasiteye sahip olduğunu anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Konuşma ve sunumlardan  sonra katılımcılara hazırlanan kataloğun tanıtımı yapıldı.

Kaynak: AA

Akdeniz Bölgesi’nin En İyi Otelleri

Turizm Haberleri

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya Kongre Turizmi'nde Yükselecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds