Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kentte düzenlenen Turizm Değerlendirme Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Vali Karaoğlu yaptığı açıklamada kentin 94 milyon gecelemeyle 2019 yılında Türkiye’nin en çok geceleme yapılan şehri olduğunu belirterek, “2019’da 15 milyon 644 bin yabancıyı şehrimizde ağırladık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın geçen hafta hazırlayıp yayımladığı istatistiklere göre, şehrimiz geçen sene yerli ve yabancı 23 milyon 100 bin kişi ziyaret etti.” dedi.

Karaloğlu, Kundu Turizm Bölgesi’nde yer alan  bir otelde düzenlenen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Turizm Değerlendirme Toplantısı’nda, her yıl başında  turizm sezonu öncesinde değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyledi.

Yapılan değerlendirme toplantılarında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle, turizm sektöründe yer alan  sivil toplum örgütlerinin başkanları ile sektördeki önemli isimlerin bir araya geldiklerini ve sezon öncesi değerlendirme yaptıklarını anlatan Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

“Amacımız sezon başlamadan önce kentimizi şehir olarak turizm sezonuna hazırlamak ve sektörün bizden taleplerini karşılamak. Taleplerimiz varsa sektöre iletmek için bu toplantıları düzenliyoruz. Geçen turizm sezonunu bütün zamanların en iyi rakamıyla kapattık. 2019’da 15 milyon 644 bin yabancıyı şehrimizde ağırladık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın geçen hafta hazırlayıp yayımladığı istatistiklere göre, Antalya’yı geçen sene yerli ve yabancı 23 milyon 100 bin kişi ziyaret etti. Antalya 94 milyon gecelemeyle Türkiye’nin en çok geceleme yapılan şehri oldu.”

“2020’de yeni rekorlar kıracağız”

Münir Karaloğlu, Antalya’nın turizm sezonunu her yıl yeni rekorlarla kapatmasının en önemli nedeninin kentteki huzur ve güven ortamından ve kentin turizm alanındaki bilgi, birikiminden kaynaklandığını dile getirdi.

Antalya’nın güvenliği ve huzuru için İçişleri Bakanlığının, ihtiyaç duyulan insan kaynağı, araç ve gereç noktasında her zaman en üst düzeyde destek verdiğini aktaran Karaloğlu, bu desteklerinden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Antalyalılar adına teşekkür etti.

Yeni turizm sezonundan da oldukça umutlu olduklarını anlatan Karaloğlu, “İnşallah 2020’de de yapacağımız çalışmalarla yine iki haneli bir büyümeyle yeni rekorlar kıracağımız sezonu hep birlikte yaşayacağımızı şimdiden söyleyebilirim.” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Antalya 2020'de yeni rekorlar kıracak"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds