TravelExpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı, 14-17 Kasım’da ATO Congresium’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

“Kültür turizmi” temasıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek TravelExpo Fuarı hakkında AA muhabirine bilgi veren ATİS Fuarcılık Koordinatörü Kazım Çağlayanel, geçen yıl verimli geçen fuarın ardından bu yılki hedefin ziyaretçi sayısında bunun üzerine çıkmak ve tatil planlayanlara yeni destinasyonlar sunmak olduğunu söyledi.

“22 ülkeden 100’e yakın tur operatörü, ziyaretçilerle ikili görüşmeler yapmak üzere fuarda yer alacak. Hazırlanmış özel alanda ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecekler. Yabancı ülke temsilcilikleri katılacak. Ülkemizden bölge tanıtımları yapacak acenteler, oteller de ziyaretçilere hizmet verecek.” diyen Çağlayanel, hediyelik eşya stantlarının da bulunacağını belirtti.

Çağlayanel, “Kültür turizmi” temalı fuarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, UNESCO, Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) iş birliğiyle “Doğal ve Kültürel Miras Alanlarında Sürdürülebilir Turizm” konulu uluslararası konferansın da düzenleneceğini kaydetti.

Konferansın yanı sıra sektör profesyonelleri, kamu temsilcileri ve akademisyenlerin konuşmacı olduğu sağlık turizmi, termal turizm, turizm ekonomisi gibi konularda panel ve çalıştayların da yapılacağını aktaran Çağlayanel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fuarımızda şovlar, sergiler yapılacak. Tur, tatil paketi ve çeşitli hediyelerin verileceği çekilişler var. Kendi potansiyellerini, destinasyonlarını tanıtmak üzere renkli coğrafyalardan birçok ülke katılacak. Sri Lanka, Endonezya, Malezya, Kolombiya, İran, Moğolistan, Rusya, Finlandiya, Bangladeş, Tanzanya, Tayland, Zambiya, Vietnam, Küba, Ekvator başta olmak üzere 22 ülke katılıyor. Acentelerle, otellerden bilgi almak isteyenler için önemli fuar olacak. Bilinçli seyahat etmek isteyenlere destek olmak, yeni rotalar sunmak istiyoruz.”

TravelExpo’da şölen havasında turizm fuarı

Türkiye’nin halk oyunlarının tanıtılacağı ve dans gruplarının gösteri sunacağını bildiren Çağlayanel, “Sri Lanka, Kolombiya, Endonezya’dan gelen dansçılar, renkli bir gösteri sunacak. Fuarımız, aynı zamanda görsel bir şölene ev sahipliği yapacak.” dedi.

Çağlayanel, şunları ifade etti:

“Kültür turizminde Türkiye, taşıdığı öneme ve değere rağmen hak ettiği yerde değil. Ülkemizde son yıllarda sayıları hızla artan turizm fuarları arasında farkındalık yaratmak üzere hedefimiz kültür turizmini büyütmek ve geliştirmek. Önümüzdeki yıllarda kültür turizmine yönelik özellikle yerel yönetimlerin öne çıktığı farklı projeler de planlıyoruz. Fuarımız, bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi ücretsiz.”

Fuarda acenteler, oteller, müzeler stant açacak, yerli ve yabancı destinasyonlar tanıtılacak.

14 Kasım saat 10.00’da turizmcilerin, siyaset ve iş dünyasından insanların katılımlarıyla açılacak fuar, 17 Kasım’a kadar saat 10.00-18.00 arası ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Geçen yıl düzenlenen fuarda, Türkiye’den 45 şehir ile 21 ülkeden katılımcı yer alırken, 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırlanmıştı.

Kaynak: AA

En Renkli 5 Otel


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TravelExpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı 14 Kasım'da Başlıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds