Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu  Başkanı Gürsel Baran, “Ankara’nın Kalbi Altındağ’da Turizm” konulu toplantıya katıldı. Toplantıda şehrin önemine değinen Baran, “Şehrimiz turizmden hak ettiği payı almalı. Bunun için ATO olarak yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Şehrimizin potansiyeli turizm ekonomisine de yansımalı” ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi Turizm Tanıtma Çalışma Grubu’nun düzenlediği toplantıda konuşan Baran, göreve adım attıkları günden bu yana şehrin turizm potansiyelini yükseltmek adına birçok faaliyet yürüttüklerinin altını çizdi.

Kentin özellikle fuar, kongre ve sağlık turizmi için önemli merkezlerden biri olabileceğini vurgulayan Baran, “Şehrimizin turizmdeki potansiyelini yansıtmak adına yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sadece elimizi değil, aynı zamanda gövdemizi de taşın altına koyuyoruz. Kentin potansiyeli, turizm ekonomisinde karşılık almalı” diye konuştu.

Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin inşaatında yüzde 40’ı bulduklarını işaret eden Baran, fuar merkezinin inşasının tamamlanması ile beraber kente gelen yerli ve yabancı turist sayısının artacağını düşündüğünü belirtti.

Ankara Gürsel Baran

“Ankara sağlık turizminin önemli merkezlerinden biri”

Kentin sağlık turizmi açısından da son derece önemli bir merkez olduğunu hatırlatan ATO Başkanı, sözlerini “Kentte özellikle Kızılcahamam, Ayaş ve Haymana gibi ilçeler sağlık turizmi açısından uygun gözüküyor. Turizmi geliştirmek amacıyla direkt uçuşlar konusunda da çalışmalar yapıyoruz. Yurt dışından Ankara’ya gelen direkt uçuşlara bakıldığında, 3 yılda çok yol kat ettik. Yaz döneminde direkt uçuşlar bağlamında da 20 ülke ve toplam 34 rotaya ulaşmayı başardık” diyerek noktaladı.

Ankara Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Ankara'nın turizm potansiyeli 2020'de karşılığını bulmalı"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds