Akçakoca gezi rehberinde Batı Karadeniz’in en önemli turistik merkezlerinden birini sizler için derledik.

Batı Karadeniz kıyı şehrinde yer alıp her sene binlerce turistin gezi amaçlı gittiği bu yer gerçekten görülmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş, 35 kilometre uzunluğunda kumsala sahip bu bölgede sizler bir çok doğal güzelliği görme şansı elde edeceksiniz. 1950’li yıllardan sonra özellikle doğal güzelliklerinin ilgi çekmesi Akçakoca gezi rehberi oluşturulmasına ön ayak olmuştur.

Sizler de oluşturduğunuz tatil listenize Akçakoca’yı mutlaka eklemelisiniz. Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirlere 3 saat gibi bir mesafede olması buranın başlıca tercih edilme sebeplerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayvalık Gezi Rehberi

Ceneviz Kalesi

İmages Akcakoca 800 x 532

Merkeze 3 kilometre gibi bir mesafede yer alan Ceneviz Kalesi ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometrelik gibi bir mesafede yer almaktadır. Yüksek bir falezin kıyısına inşa edilen bu güzel kale adete kentin simgesi haline gelmiştir zaman içerisinde. İlçede yerleşimin yapıldığı ilk yıllardan kalması ile tarih severlerin Akçakoca gezi rehberi oluşturmalarında büyük bir payı olmuştur. Ceneviz ticaret yolu üzerinde bulunması ile birlikte stratejik olarak da önemli bir konuma sahiptir. En son 2013 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi içerisine alınmıştır.

Marmaris Gezi Rehberi

İmages Akcakoca1 800 x 450

Sizler de burayı ziyarete geldiğinizde mutlaka bu kaleyi ziyaret edip tarihi hakkında bilgi alınız. Zaten genel itibariyle tarih sevenlerin sık bir biçimde ziyaret ettiği bir yerdir burası.

Aktaş Şelalesi

İmages Aktas Selalesi 800 x 533

Kentte bulunan Aktaş köyünde yer alan bu şelale de müthiş bir doğal güzellik olarak bilinmektedir. Zengin bir bitki örtüsüne sahip olmasının da yanı sıra görülmeye değer doğası ile gelenleri cezp ediyor desek de hiç de yanlış bir tasvir olmaz. Gelen turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış bu Aktaş Şelalesi, Akçakoca gezi rehberi oluşturanların mutlaka ziyaret ettiği bir yerdir.

Trekking ve fotoğraf çekimi için müthiş imkanlar sunan bu şelale gelenlerin ilgisini büyük ölçüde çekmektedir. İstanbul’a da yakın olan bu şelale çok güzel bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Suyun şırıltısı ile çıkardığı ses, doğanın verdiği huzur bunun yanında aldığınız oksijen sizlere çok güzel bir zaman geçirecektir. Doğanın içerisinde bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka burayı ziyaret ediniz.

Datça Gezi Rehberi

Şelaleye giriş için sizlerden herhangi bir ücret istenmiyor. Yalnız sizler oraya aracınız ile girerseniz kamping alanında araç park ücreti istenmektedir. Bu da 10 TL’dir. Aracı park ettikten sonra ise yürüyerek 1 kilometre gibi bir mesafe kat etmelisiniz ulaşmak için. Ahşap köprüler üzerinden gideceğiniz bu bölge için sizlere spor ayakkabısını öneririz.

Fakıllı Mağarası

İmages Fakilli Magarasi 800 x 534

8 km güneydoğusunda yer alıp kentin en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden bir tanesi lan Fakıllı Mağarası, Akçakoca gezi rehberi listesinin kuranların ekledikleri bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. 1. Derece sit alanı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen bu yer doğal güzelliği ile karşımıza çıkmaktadır.

Göltürkbükü Gezi Rehberi

İmages Fakilli Magarasi1 800 x 518

Doğal sarkıtların yanı sıra mağara içerisinde yürüyerek bir çok doğal güzelliğe ulaşmanız mümkündür. Astım hastalarının da suyunun iyi geldiği için buraya geldiği bilinmektedir. Mağaranın çevresi ise piknik alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır yapılan düzenlemeler ile birlikte.

Tarihi Hemşin Köyü Cami

İmages Tarihi Hemsin Koyu Cami1 800 x 534

1877 yılında meydana gelen Osmanlı – Rus savaşından sonra Artvin bölgesinden gelen Hemşin’lerin kurduğu ve Hemşin köyünde bulunan bu tarihi cami de; tarihi bir yapıt olarak bu kentte karşımıza çıkmaktadır. Çantı Tipi mimari ile yapılan bu yapıt büyük bir ilgi toplamayı başarmıştır adeta. Akçakoca kentine 15 kilometrelik mesafede bulunan bu caminin 1. Katına girince karşınıza müthiş bir taş işçiliği çıkar.

İmages Tarihi Hemsin Koyu Cami 800 x 532

2. Katında ise çanti tekniğinin kullandığı bu Tarihi Hemşin Köyü Cami tarih sevenlerin mutlaka ziyaret ettiği bir yapı olarak bilinmektedir. 150 yıla yaklaşan bir tarihi olan camide bir çok unsur göz aradı edilmemiştir. Ahşap minaresi de bunun en açık örneğidir.

Düzce Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akçakoca Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds