Yaz sezonunun bitmesiyle beraber, kendini doğal bir armağan olan muhteşem kaplıcalara atmak isteyenler için Afyon'daki en iyi kaplıcalar derlememizi mutlaka okuyun.

Malum yaz sezonunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu aydan sonra kim istemez kendini doğal ve her derde deva olan ve doğa ananın bizlere en büyük armağanlarından birisi olarak sunulan muhteşem kaplıcalara atmak istemez. Bu yazı dizisinde sizlere ilk olarak Afyonkarahisar kentimizde yer alan kaplıcaların tanıtımı yapılacaktır.

İlimizde kış mevsiminin çok soğuk geçmesine rağmen toprak altından doğa ananın bizlere sunduğu bu muhteşem armağan o soğuk kış günlerimizin çok daha sıcak ve sağlıklı geçmesini sağlamaktadır. Bölgede yer alan sıcak su kaynakları hem ülkemizde hem de tüm dünyada tanınmakta olup binlerce yıldır devam eden bu kültür Afyonkarahisar ilimizi jeotermal kaynaklar bakımından üst sıralara taşımaktadır.

Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA) tarafından yapılan araştırma sonucunda Afyon Merkez, Çay ve Sandıklı ilçelerinde jeotermal su ve yine Merkez, Bolvadin, Ihsaniye ve Sandıklı ilçelerinde bol miktarda kaplıca suyu tespit edilerek insanlığın kullanımına sunulmuştur.

#BuTatilde Rehber Önerisi: Amasra Seyahat Rehberi

Pek çok önemli ana ulaşım ağının kesişme noktasında yer alan bu güzide kentimiz gerek tarihi ve gerekse de harika kaplıcaları ile ülkemizin en önemli turizm ve sağlık turizmi kentlerinden birisi haline gelmiştir. Tüm bu özellikleri ile jeotermal turizm açısından gerekli tüm koşullara sahip olan kentimiz bu özellikleri sayesinde cazip bir turizm merkezi olarak sizler beklemektedir.
Pek çok hastalığa tedavi desteği veren kaplıcaların olduğu bölgelerde kurulan modern tesisler ile ziyaret edeceğiniz bu bölgede hiç bir şeyin eksikliğini hissetmeden sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Afyon'daki En İyi Kaplıcalar

  1. 1 Bolvadin Kaplıcaları

    İmages Bolvadin Kaplicalari

    Afyon’a yaklaşık 45 kilometre mesafede yer alan Bolvadin ilçesi; termal turizmi açısından yoğun ve hareketli ilçelerimiz arasında bulunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Afyon'daki En İyi Kaplıcalar

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds