Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından öğrencilerine yönelik olarak 6 yıldır düzenlenen kariyer günlerinde turizm sektörü temsilcileri bu yıl da üniversite  öğrencileri ile bir araya geldi.

Bu yıl 6. kez düzenlenen Turizm Fakültesi Kariyer Günleri etkinliği, turizm fakültesi içinde düzenlendi. Yapılan etkinlik kapsamında turizm sektörü içinde faaliyet gösteren çok sayıda ulusal ve uluslar arası otel, seyahat acentesi ve firma fakülte içerisinde stant açarak tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Fakültede öğretimine devam eden öğrenciler de staj ve iş imkanı için firma temsilcileri ile görüşerek iş ve staj başvurularında bulundu.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş yaptığı açıklamada, üniversitede düzenlenen etkinliğin öğrencilere staj ve istihdam açısından önemli  katkı sağladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Üniversite olarak turizm bizim öncelikli alan ilan ettiğimiz bir bölüm. Afyonkarahisar’ın artan turizm potansiyeli ile birlikte Turizm Fakültesi’nin de tercih edilirliği artı. Bu anlamda turizm sektörünün bileşenleri ile öğrencilerimizi bir araya getirmek için önemli bir etkinlik oldu. İlimizden ve başka illerden çok sayıda sektör temsilcisi burada stant açtı. Turizm fakültesinin yıldızı parlıyor. Afyonkarahisar’ın da yıldızı parlıyor. Etkinliklerimiz bu konuda artarak devam edecek. Bu yıl içinde akredite olan Gastronomi bölümümüz önemli bir katkı sundu. Katılımcı firma sayısını arttırdı. Gelecek yıl için Türizm Rehberliği bölümünü de akredite yapmak için çalışmalara başladık.”

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş da kariyer günü etkinliğine  ulusal ve uluslararası 32 sektör temsilcisinin katıldığını, yapılan etkinliğin öğrencilerin kariyeri yolunda çok önemli olduğunu  söyledi.

Afyon Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turizm sektörünün temsilcileri Afyon'da öğrencilerle buluştu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds