Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından  kentin turizm potansiyelini ve marka değerlerini ön plana çıkarmak için hazırladığı “Turizm Master ve Eylem Planı” çalışması tamamlandı.

Tanır, Turizm Master ve Eylem Planı hakkında yaptığı açıklamada, 2017 yılında başladıkları hazırlık sürecinde turizmle ilgili kurum ve kuruluşların  yaptıkları çalışmalardan faydalandıklarını da belirtti.

“Afyonkarahisar’ın pazar payı yeterli değil”

Turizm açısından kent genelinde alan taraması yapıldığını aktaran Tanır, “Afyon’un turizmde günümüzdeki konumunu ve aldığı pazar payını yeterli görmüyoruz. Bu nedenle hazırladığımız turizm master planı ve eylem planı çerçevesinde, birlikte atacağımız adımlarla şehrimizin turizmde karşılaştırmalı üstünlüklerini ön plana  çıkararak ve markalaşmayı sağlayarak büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

Master ve eylem planı sayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2023 Turizm Stratejisi çerçevesinde Afyonkarahisar’ın ihtiyacını giderdiklerini belirten Tanır, plana destek veren herkese teşekkür etti.

Afyon Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Afyonkarahisar için turizm eylem planı hazırlığı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds