Gastronomi ve termal turizm anlamında Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan Afyon termal otellerin yarıyıl tatili rezervasyonlarında yüzde 95’lik doluluk seviyesine ulaştı.

Termal ve sağlık turizmi denildiği zaman akla ilk gelen şehirlerden biri olan Afyon’da, yarıyıl tatilini değerlendirmek isteyen bireyler ve aileler rezervasyon işlemlerini tamamlıyor. 26 bini aşkın yatak kapasitesi ile beş yıldızlı otellerin de yer aldığı hizmetler sayesinde yerli ve yabancı turistler, birçok farklı tesiste hem tatil yapma hem de şifalı sular sayesinde çeşitli rahatsızlıklara çare bulma imkanı elde ediyor.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, yaptığı açıklamada şehirde termal turizme olan ilginin geçtiğimiz seneye göre artış gösterdiğini belirtti.

“Afyon termal otellerine ilgi sürekli artıyor”

Afyon termal otelleri

Ali Gümüşhan, gastronomi alanında şehrin Gaziantep ve Hatay’ın ardından 2019 UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı'”na dahil olduğunun altını çizerek, artık hem gastronomi hem de termal turizm anlamında önemli bir rota olduklarına dikkat çekti.

“Afyon termal otellerine gösterilen ilgi her geçen yıl artış eğiliminde. Otellerde hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyet oranları da, yükseliş gösteriyor. Bu yıl yapmış olduğumuz online anketlerdeki müşteri memnuniyetimiz yüzde 85 ile 88 civarında seyrediyor. Bu oran, biz otelcileri fazlasıyla sevindiriyor. Ara tatil dönemlerinde Afyon termal otellerimiz, vazgeçilmez adres olarak gösteriliyor. Bu tatilde de herkesi şehrimize bekliyoruz. Fakat acele etmeleri gerekiyor, zira doluluk oranları yüzde 95 seviyelerine ulaştı. Acele edilmediği taktirde, yer bulamama riski var.”

Açıklamalarına termal turizm ile ilgili detaylar ile devam eden Gümüşhan, “Termal havuzların etrafı şu anda karlarla kaplı durumda. Hava ortalaması eksi 10 seviyelerinde seyretse bile termal havuzlarımızdaki sıcaklık 42 dereceyi bulabiliyor. Bu özellik, şehirde yer alan tüm otellerde mevcut durumda. Kış aylarında tüm Türkiye çok soğuk olabiliyor, fakat şehrimizin havuzları her zaman için sıcacık” dedi.

“Gastronomi konusunda da fark yaratıyoruz”

Şehrin sadece termal turizm ile değil, gastronomi alanındaki çeşitliliği ile de ön plana çıktığını vurgulayan Gümüşhan, kentteki otellerin geleneksel yemekleri ve yöresel lezzetleri en iyi şekilde sunduğunu anlattı. Ara tatil dönemi boyunca termal tatile gelen misafirler çeşitli sürprizler ile karşılaşacak. Otellerde şifa bulma, yenilenme ve dinlenme imkanı mevcut olacak. Aynı zamanda kültür turizmi anlamında da çeşitli imkanlarımız var. Misafirlerimiz, Frigya ve Mevlevihane gibi, tarihi ve kültürel yerleri gezme fırsatı bulabilecekler. Şehrimizde sadece deniz bulunmuyor, bunun dışında her detay şehrimizde mevcut durumda. Misafirlerimiz, keyifli bir ara tatil sürecinin ardından evlerine mutlu bir şekilde döneceklerdir.

Konya’dan termal tesise gelen Basri Taşkıran da Afyon termal otellerinin her yıl kalitesi ile turizm potansiyelinin arttığını belirterek, “Gastronomi alanında da Afyonkarahisar’ın meşhur lezzetleri var. Sömestir tatilini termal otellerde geçirmek isteyenlere Afyonkarahisar’ı tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Afyon Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Afyon termal otelleri yüzde 95 doluluk seviyesine ulaştı"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds