Egzotik tatil yapmak isteyenleri en çok tercihi ada ülkeleridir. Peki Ada Turu Yapmak İsteyenlere En Güzel Ada Ülkeleri nerelerdir.

Maldivler

Hint okyanusunun ortasında yer almakta olan Maldivler tropikal ülkeler arasında en ünlü olanıdır. Maldivlerde rüya gözleriniz kapalı iken değil açıkken başlar. Bembeyaz kumsalların bittiği yerde sonsuz mavi renkli okyanusun başladığı unutulmayacak manzaralar içermektedir. Özellikle romantik bir balayı geçirmek isteyen yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği yerdir. Maldivler’de tatil yaparken açık hava pazarında alışveriş yapma imkânı, 26 atol ve 1100 mercan adayı görme imkânına sahip olursunuz.

Seyşeller

Afrika Kıtasına bağlı bir ada ülkesidir. Turkuaz renkli denizi ve her boydan palmiye ağaçları ile ruhunuza dinginlik katacak bir ortama sahipti. 115 adadan oluşmaktadır.İmages ada turu yapmak isteyenlere en guzel ada ulkeleri

Lipe Adası

Tayland’ın güneyinde yer almaktadır. Adanın her plajından denize girme imkânınız bulunmaktadır. Deniz kenarında bulunan lokantalarda günlük taze avlanan balık çeşitlerini tatma imkânınız bulunmaktadır. Adanın bir ucundan diğer ucuna yürüyerek gitmek bir saatten az sürmektedir.

Bali Adası

Diğer bir adı Tanrılar adası olan Bali adası tropik adalar arasında en büyük üne sahiptir. Adada çok sayıda tapınak bulunmaktadır. Mercan kayalıkları ve yemyeşil bitki örtüsüne sahiptir. Sörf tutkunlarının her an dalga bulabileceği için en çok tercih etikleri yerdir.

Bora Bora Adası

Sahilden başlayıp denizin ortasına kadar uzanmakta olan meşhur su bungalov evleri ile ünlüdür. Adada sahil boyunca palmiye ve Hindistan cevizi ağaçları bulunmaktadır.Adada en çok su sporları ve köpek balığı dalışları yapılmaktadır.

Fiji Adası

Kristal berraklığına sahip okyanus görüntülerine sahip adadır. Özellikler gençler ve yeni evli çiftlerin tatil için tercih ettiği yerdir. Adada lüks otellerin yanı sıra geleneksel ada evleri de bulunmaktadır.

Hawaii Adaları

İrili ve ufaklı pek çok deniz altı ve yer üstü volkanların bulunduğu Hawaii adaları tropikal tatil yapmak isteyenlerin ilk tercih ettikleri yerdir. Adada en çok volkan turizmi öne çıkmaktadır. Ada Yağmur ormanları, kırmızı kayalıklardan oluşan kanyonları ile ünlüdür.

İzmir’de Mutlaka Görülmesi Gereken Koylar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ada Turu Yapmak İsteyenlere En Güzel Ada Ülkeleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds