Eğer 2020 için gezi planı yapıyorsanız, birçok yer var. Anlatarak sığdıramayız belki de, ancak devasa yerler gözden kaçmaz tabi ki. 2020’de gitmeniz gereken yerler sizce nereler olmalı? Tabi ki bu kişinin ekonomik gücüne de bağlı, çünkü o kadar güzel yerler var ki, ama çok hesaplı.

Ekonomik olarak 2020’de nerelere gidebiliriz? Eğer bütçeniz sağlam ise hiç gidilmeyen yerlerden nereleri biliyorsunuz? Yurt içinde nereye giderseniz gidin taşı toprağı altın. Neden diyeceksiniz, dünyanın en zengin insanları 2020 planlarında neresi var sizce? Tabi ki yine Türkiye ve İç Anadolu bölgesi.

İngilizler, 2020 tatil planlarında Türkiye’den İç Anadolu bölgesini seçtiler. Şimdiden rezerveler bayağı aşmış durumda. Siz 2020 için nereleri planladınız? Eğer bir planınız yoksa size yardımcı olmak için bir kaç bölgeyi sizinle paylaşacağız.

2020’de Nerelere Gidilir?

Eğer ki, gezi insanı iseniz ve Türkiye’nin her yerini gezmiş iseniz ki, Türkiye’nin her yerini gezmemiş dahi olsanız, genelde insan tatil yapmak için başka ülkeleri gezme hayali kurar devamlı. Bu bütün insanlar için geçerlidir.

Hobbit köyü hiç duydunuz mu? Yüzüklerin Efendisi filminden hemen hemen herkes işitmiştir. Film genel olarak Kanada’da çekildi ve bu köy, yani hobbit köy Kanada’da. Aslında hiç gitmemişseniz, şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hobbit köyün eşsiz manzarası mevcut, dağların ve yamaçların içine yapılmış küçük evleri ile meşhur. Aynı zamanda esrarengiz bir bölge, adeta doğa sizinle konuşuyor. Çok fazla hesaplı olmasa bile bugün, asgari ücretle geçinen bir insan 2 aylık maaşını biriktirdiğinde bu geziye katılabiliyor. İkinci olarak, eğer gitmemiş iseniz Trabzon Uzungöl’ü tavsiye edicez. Hobbit köy ile Uzungöl 2020’de gitmeniz gereken yerler diyebiliriz.

Tabi ki bitmedi, Çin seddine ne dersiniz? Çok uzaklarda ama görülmesi gereken yerlerden bir yer diyebiliriz. Tatil konusunda, insanların düşünceleri değişken olabiliyor. Kimisi adrenal arıyor, kimisi tamamen doğaya ait bölgeler, kimisi heyecan, bazıları da hepsini birden.İmages 2020de gitmeniz gereken yerler

Nasıl Bir Tatil Planladınız?

İnsanlar artık alışılagelmiş yıldızlı otellerde tatil yapmaktan bıkmış durumda. Bu konuda araştırmacı arkadaşlar olsun, en büyük otellerde dahi konaklayan misafirlerin mutluluk durumları göze alındığında 2019’da en çok, büyük ve yıldızlı havuzlu, her şey dâhil otellere gelen misafirler bıkmış durumda. Bu durum en çok doğa gezisi ve hiç tanınmamış yerlere yaradı ve yarayacak diyebiliriz.

Eğer aracınız varsa, yıldızlı ve büyük lüks otellerde can sıkıntısından otelde bir sağa bir sola volta atmak yerine, 2020’de gitmeniz gereken yerler aslında Doğu Anadolu Bölgesi veya İç Anadolu bölgelerini size tavsiye edeceğiz.

Hafta Sonu için Gezi Planı Yapıyorsanız, Mutlaka Göz Atmalısınız


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020'de Gitmeniz Gereken Yerler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds