Türk Hava Yolları (THY), Kanada’da uçtuğu Montreal ve Toronto’dan sonra şimdi de Vancouver kentine seferlerini başlatacak.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, ulusal havayolu şirketinin Kanada’da uçuş sağlayacağı 3. nokta Vancouver kentine düzenlenecek seferler, 9 Haziran’dan itibaren haftada 3 frekans karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

THY’nin, 2009 yılında başlanan Toronto ile 2014’de başlatılan Montreal seferlerinden sonra Kanada’da uçuş sağlanacak 3. destinasyon Vancouver’a seferler, “B787-900” Dreamliner tipi uçaklarla gerçekleştirilecek ve 30 “business” ve 270 “ekonomi” koltuk kapasitesiyle düzenlenecek.

THY Kanada’ya haftada 12 uçuş yapacak

Kuzey Amerika’daki 15. THY uçuş noktası olması planlanan Vancouver’a İstanbul’dan tüm vergiler dahil gidiş-dönüş 645 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat edilebilecek.

Halihazırda haftada 6 kez Toronto’ya, 3 kez de Montreal’e olmak üzere Kanada’ya toplam 9 sefer düzenleyen Türk Hava Yolları, Vancouver uçuşlarıyla Kanada’ya haftada 12 uçuş sağlamış olacak.

Vancouver seferlerine ilişkin açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, dünyanın kapsamı en geniş uluslararası uçuş ağını işleten havayolu şirketi olarak etkinlik alanlarını istikrarla artırmanın, uzun yıllardır sahip oldukları liderlik pozisyonlarının korunmasında çok önemli olduğunu belirtti.

Aycı, önem verdikleri pazarlardan biri olan Amerika kıtasında da bu yönde performans sergiliyor olmalarının memnuniyet verici olduğunu kaydederek, şunları ifade etti:

“Kuzey Amerika’nın en kuzeyindeki ülke Kanada’ya, Toronto ve Montreal uçuşlarımızla halihazırda haftada 9 sefer düzenliyoruz. Haziran ayı itibariyle gerçekleştireceğimiz Vancouver uçuşlarıyla birlikte bu sayı 12’ye çıkacak. Ayrıcalıklı konfor konseptiyle dünyanın neredeyse her köşesini yolcuları için ulaşılabilir kılan Türk Hava Yolları olarak en belirgin motivasyonumuz, birbirinden bağımsız sayısız keşfin aracı olmak. Farklı hizmet anlayışımızla bu olanağı, uçuş sağladığımız 300’ü aşkın noktada olduğu gibi Kanada’nın en önemli metropollerinden birine, Vancouver’a da taşıyacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Vancouver Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY'nin Vancouver seferleri 9 Haziran'da başlıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds