Temiz plajlar, yorucu iş hayatının ardından tatil yaparak stres atmak ve dinlenmek isteyenler için en çok talep gören yerler olmaya devam ediyor. Tatil yapmak için yazlık bölgelere akın eden milyonlar, gerek çevre gerekse de plaj olarak ön plana çıkan yerleri tercih ediyor. Mavi bayrağa sahip olan plajlar, günden güne artış gösterirken bu bayrağın niteliği, bakımlı ve temiz olduğunun bir göstergesi haline geliyor.

Bazıları otellere, bazıları ise belediyelere bağlı olan, Türkiye’de “En Temiz 5 Plaj” sizler için listelendi.

The Nowness – Çeşme/İzmir

The Nowness

The Nowness, mavi bayrağı 4 yıl boyunca süren analizlerin ardından almayı başardı. Ayasaranda Koyu’nda hizmet veren The Nowness, 78 metrelik uzunluğa sahip olan bir plaj olarak biliniyor. Plajda, kum ile arası pek iyi olmayan tatil düşkünleri için de düşünülen bir alan var. Ahşap iskele, kumu tercih etmeyen tatil severler için kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor.

Green Beach – Bodrum/Muğla

Green Beach

Green Beach, 2010 yılından bu yana aralıksız olarak mavi bayrağa sahip olan bir plaj. Gündoğan Koyu’nun içinde hizmet veren plaj, yaklaşık 200 metre olarak hesaplanıyor. Hem temiz, hem bakımlı, hem de sessiz ve sakin bir yer plaj ile tatil alanı arayanlar için Green Beach, ihtiyaçların tamamını karşılıyor.

Suncity Beach Club – Fethiye/Muğla

Suncity Beach Club

Ölüdeniz Blue Lagoon’da, kendine has bir alana sahip olan bu plaj, 2006 yılından bu yana mavi bayrağa sahip durumda. 250 metrelik bir uzunluğa sahip olan Blue Lagoon, çevresi ile de kendine hayran bırakan bir yapıya sahip. Herhangi bir özel tasarım ve dekorasyona sahip olmadan, ağaçlar ve çiçeklerle çevrili bir alana sahip olan tesis, tatil severlerin favori noktalarından biri olarak biliniyor.

Gökliman Plajı – Finike/Antalya

Gökliman Plajı

16 yıllık bir aranın ardından tekrardan mavi bayrağa sahip olmayı başarmış bir plaj olan Gökliman Plajı, sakin bir tatil süreci geçirmek isteyenlerin uğrak adresi oluyor. Gökliman Plajı,  Andrea Doria koyundan çıkan bir yarımada ile geçmişte liman olarak kullanıldığına dair efsaneler olmak ile birlikte, tarihi hikayesini günümüzde 38 metrelik bir plaj uzunluğu ile beslemiştir.

Trendy Side Beach – Manavgat/Antalya

Trendy Side Beach

2006 yılından bu yana mavi bayrağa sahip olan Trendy Side Beach, Side yarımadasında yer alıyor. 35 metrelik bir plaj uzunluğuna sahip olan Trendy Side BeachAntalya’nın en temiz ve bakımlı plajlarından biri.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Temiz Plajlar #BuTatilde Nerede?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds