Tatil deyince pek çok kimsenin aklına yaz, deniz, kum ve sıcak havalar gelir. Peki, Kasım ayında nereye gidilir?

Tatil deyince akla beynin dinlendirilmesi gelmelidir. Tatilden beklentiniz gelmelidir.

Koca bir yazı geride bıraktığımız bu günlerde henüz tatil yapamamış, deniz ve güneşten faydalanamamış veya tatil anlayışı deniz ve güneş olmayanlar için Kasım ayında yapabileceğiniz muhteşem bir tatil için size sunabileceğimiz bir kaç destinasyon yazımızın konusunu oluşturmaktadır.

Kasım Ayında Nereye Gidilir?

İstanbul Garipçe Köyü

İstanbul Garipçe Köyü

İstanbul’dan uzaklaşamayacaklar için istenirse günü birlikte gidilebilecek, Rumelikavağı ve Rumelifeneri arasında kalan, Sarıyer’e sadece 10 km uzaklıkta eski bir balıkçı köyü Garipçe. Dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul’un hemen yanı başındaki bu şirin köy sizi koca şehrin karmaşasından uzaklaştıracak ve kendinize ” İstanbul’da Böyle Bir Yer var Mı?” sorusunu sorduracak muhteşem bir yer. Garipçe Köyü kahvaltı ve balık keyfi için muhteşem bir yer. Köyde bulunan salaş restoranlar, sizi sessiz ve sakin köy sokaklarında beklemektedir. Köyde ayrıca satın alabileceğiniz birbirinden güzel doğal ürünleri de bulabilirsiniz.

Kömür Limanı

Kömür Limanı

Gelibolu-Çanakkale arasında kalan bu gizli cennet her ne kadar muhteşem bir dalış noktası olarak bilinse de kasım ayında su çok soğuk olduğu için yeterli ekipmana sahip değilseniz dalış aktiviteleri önerilmemektedir. Zorlu bir yürüyüş yaparak ulaşabileceğiniz bu muhteşem yer sizi huzura kavuşturacaktır. Yörede yürüyüş esnasında pek çok çadır ve karavana rast gelebilirsiniz. Bunların tamamı sizin gibi tatilcilerdir. Bölgede sağlık yürüyüşü yapabilir, düşün dünyanızı renklendirmek için bol bol kitap okuyabilirsiniz. Bölgenin muhteşem doğasına hayran olacaksınızdır. Akşamları gecenin karanlığın da hayatınızda görmediğiniz kadar yıldızlı bir gökyüzünün altında romantik anlar sizi beklemektedir.

Gelibolu En Uygun Oteller

Trilye

Trilye

Hem köy havasını, hem de tarihi yaşamak istiyorsanız Trilye tam size göre. Trilye bir sonbahar cenneti, özellikle de Kasım Ayı için. Yörede yapılan muhteşem zeytinyağlılar ve sınırsız balık çeşitlerini deniz sesleri arasında deneyimleyebilirsiniz.

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan bu şirin sahil kasabasını ziyaret ettiğinizde Trilye’nin tüm dünyaca tanınan zeytinlerinden almadan dönmemeniz tavsiye edilir. Eğer bir kez görseniz aşık olup bu yöreye yerleşmek isteyebilirsiniz.

Mudanya En Uygun Oteller

İğneada

İğneada

Temiz hava, deniz ve ormanların dinginliğini bir arada görmek istiyorsanız buyrunuz İğneada’ya. Dünyaca tanınan Longoz Ormanları içerisinde yapacağınız bir yürüyüş size tatilin sadece yaz mevsiminde olmayacağını kanıtlayacaktır. Her yıl binlerce yerli, yabancı turisti ağırlayan Longoz Ormanlarının yanı başında yer alan Karadeniz sizi o meşhur dalgaları ile karşılayabilir.

Kırklareli ilimizin bu şirin kasabasına giderken çadırınızı da almanız ve uygun bir alanda kamp yapmanızı tavsiye ediyoruz. Rüzgar, deniz ve ormanın tadının bir arada yaşanabileceği bu yer İstanbul’a olan yakınlığı ile de tercih edilmektedir.

Kırklareli Fırsat Otelleri

Bademli

Bademli

Ege Denizi’nin ve Ege Bölgesinin yıldızı olan İzmir’in Dikili ilçesine bağlı olan Bademli, balık restaurantları ile meşhur bir destinasyon olarak bilinmektedir.

Bademli denince her ne kadar akla deniz ve güneş gelse de size önerimiz Aya Nikola Kilisesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin bölgeden. Balık çeşitlerini deneyimleyin mutlaka. Bölgeye özgü pişirilme biçimleri ile farklı lezzetler katılan balıkları tadın ama Koruk Suyu’nu da unutmayın. Belki de bir daha deneyemeyeceğiniz bu muhteşem içecek, çeşitli otlar eklenerek yapılan bir tür konsantre şurup olarak tanınmaktadır.

Bademli, Kasım ayında nereye gidilir diye düşünmenizin önüne geçecek destinasyonlardan biri olacak.

İzmir En Ucuz Oteller

Faralya

Faralya

Faralya’yı gördüğünüzde “işte benim hayalimdeki köy ve yaşam alanı” diyeceğiniz yerdir. Şehrin keşmekeşinden uzaklaşarak dinlenebileceğiniz bu köy, Tarihi Likya Yolu üzerinde yer almaktadır. Köye ziyaretinizde bölgede üretilen bal ve ada çaylarından hediyelik olarak almayı unutmayın. Geceleri oldukça soğuk olan köy emekliliğinizde yerleşmeyi hayal ettiğiniz yer olabilir.

Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı olan Ihlara Vadisi, trekking severler için tam bir cennet. Zorlu bir parkura da sahip olan lokasyon özellikle son yıllarda binlerce yerli ve yabancı turistin konaklamak için seçtiği bir yerdir. Sonsuz bir bozkırın ortasında bir vaha gibi karşınıza çıkan Vadi, Melendiz Çayı’nın huzur dolu sesi, bölgede yer alan eski bir kilise, yürüyüş parkuru ile bir meditasyon merkezidir. Ürkütücü güzelliği ile gören herkesi olduğu gibi sizi de büyüleyecektir.

Daday

Daday

Bir yanınızda Ilgaz dağı, diğer yanda Küre Dağları var ise evet Daday’dasınız. Kastamonu’nun bu şirin ilçesinde balık tutma, kano ve trekking gibi pek çok aktiviteyi yapabilirsiniz. Dağların eteklerini kaplayan gelincik tarlaları ile bahar aylarında harika bir görsel şölen sunan Daday, sonbahar mevsiminde de sizi benzer şölenlerden yoksun bırakmayacaktır.

Sonbaharda tabii ki gelincik çiçekleri bulamazsınız ama mantar toplamak istemez misiniz? Temiz havada mantar toplayarak hem karnınızı hem de zengin bitki florası arasında ruhunuzu zenginleştirebilirsiniz. Toplayacağınız mantarları doğada yakacağınız kamp ateşinde pişirip yemenin keyfini hiç bir yerde bulamazsınız. Daday’dan etli ekmek yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Çamlihemşin

Çamlihemşin

Yaylaları, dereleri ve evleri ile meşhur olan Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ilçesi sizi şehrin kalabalıklığından ve karmaşasından çekip alacak muhteşem bir destinasyon. İlçede yer alan dünyaca tanınan Ayder Yaylasının renk cümbüşü içerisinde dağ çileklerini ve bölgenin en önemli yiyecekleri arasında sayılan mıhlamanın tadına bakın. Mevsim gereği muhtemelen oldukça soğuk havalara karşı tedbirli olarak gideceğiniz Çamlıhemşin’de sizi bekleyen görsel zenginliği sakın fotoğraflamayı unutmayın. Çamlıhemşin, Kasım ayında nereye gidilir sorunuzun en net cevaplarından olacaktır.

Rize Uygun Oteller

Mardin

Mardin

Kasım ayında nereye gidilir diye düşünüyor ve masalsı bir sonbahar tatili hayal ediyorsanız adresiniz Mardin olmalıdır. Tamamı sit alanı olarak ilan edilen Eski Mardin, eski taş evleri, medreseler, camiler, kiliseleri ile sizi masalsı bir büyüye davet ediyor.

Mardin En Uygun Oteller

Tarihi güzelliğini günümüze taşıyan Mardin İlimiz gastronomi zengini bir ilimizdir. Yöreye özgü tatları deneyimleyebileceğiniz inanılmaz restoranlar ve hayalinizde dahi canlandırmakta zorlanacağınız tarihi yapısı ile Mardin’i Mutlaka görmelisiniz.

#BuTatilde Önerisi: Moskova Seyahat Rehberi!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Tansel Genç
30 sene bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra emekli oldu, şimdi emekliliğin tadını gezerek çıkartıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kasım Ayında Nereye Gidilir? #1

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds