Ülkemizdeki bazı alışkanlıklar ve uygulamalardan vazgeçmek çok kolay gerçekleşemiyor. Alman firması Flixbus’a satıldıktan sonra muavin çalıştırılması uygulamasını kaldıran Kamil Koç bu uygulamasından kısmen geri adım atmak zorunda kaldı.

Alman firması Flixbus’a satıldıktan sonra muavin uygulamasını kaldıran Kamil Koç, yolculardan gelen tepkiler ve talepler üzerine uzun mesafeli hatlarında yeniden muavin çalıştırmaya başladı.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen seyahat girişimlerinden birisi olan Alman firması Flixbus, geçtiğimiz yıl ağustos ayında 1926 yılından beri hizmet veren Kamil Koç’u bünyesine katmıştı. Flixbus, satış işleminin ardından otobüslerde muavin uygulamasını kaldırırken, biletlerin de koltuk numarasız satılacağını duyurmuş ve bu uygulamanın yolcu taşıma sektöründe çığır açacağını belirtmişti. Türkiye’ye fiyat rekabetini getirmek isteyen firma, yolculardan gelen tepkiler üzerine geçtiğimiz hafta bu kararından vazgeçerek, uzun hatlarında muavin uygulamasına yeniden başladığı öğrenildi.

“Dediğimize geldiler”

Firma tarafından alınan yeni kararı Hürriyet’ten Eray Görgülü’ye değerlendiren Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan, şunları söyledi: “Bu şekilde rekabet olamayacağını biz en baştan kendilerine söyledik, Türkiye’nin dinamiklerinin ve alışkanlıklarının farklı olduğunu ve ‘Alman sistemi’  uygulamasınınTürkiye’de tutmayacağını söyledik.   Eskiden otobüslerde buzdolabı yoktu, yanımıza yolluk alır otobüse binerdik. Şimdi yolcu lüks hizmete alıştı. Saatlerce yol giderken siz bir su istemez misiniz? Muavinsiz nasıl olacak? Otobüse bindiğinizde inerken, valizinizi nasıl bagaja koyacaksınız? Koltuk numarasını da kaldıracaklardı ama hepsinden vazgeçmişler. Uygulamayla fiyat kıracaklardı ama, çok tepki alıyorlardı. Sonunda dediğimize geldiler.”

Antalya En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hahaha senelerdir Kamil koçta şoförlük yaptım ve bu haberi ilk okuduğumda bunlar ne yapıyor firmayı batıracaklar dedim millet Pamukkale gibi firmalara kaymaya başlayınca anladılar durumu zaten sunu iyi anlamak lazım uçak parası ile neredeyse aynı artık otobüs fiyatları be siz yolculara iyi bir konfor sunmazsanız ve iyi bir hizmet vermezseniz neden tercih etsinlerki. Neyseki fazla zaman geçmeden anladılar durumu Allah tüm kaptanların Yardımcısı olsun.

Kamil Koç muavin kararında geri adım attı

 
Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds