Bebeği ile tatile çıkmak isteyen ve keyifli bir tatil sonucunda stres atmak isteyen aile sayısı oldukça fazla. Her yaz mevsiminde akla ilk gelen şeylerden biri olan tatili yapmaktan çok, tatil rotaları seçmekle uğraşan aile sayısı oldukça fazla. En önemli sorunlardan biri olan “Bebekli aileler tatile nereye gitmeli?” sorusunun cevabı, önereceğimiz başlıklarda saklı.

Balıkesir’in Gözdesi: Ayvalık

Ayvalık

Balıkesir’in en gözde rotalarından biri olan Ayvalık, sahip olduğu temiz denizi ile ününe ün katıyor. 7 kilometreyi aşkın bir mesafeye sahip olan plaj uzunluğu ile fark yaratan Ayvalık, aynı zamanda kalınacak otelleri ve gezilecek taş sokakları ile bebekli aileler için en güzel rotalardan biri olmayı başarıyor.

Güney’in Favorisi: Belek

Belek

Antalya’nın yaz turizmi anlamında Türkiye’de ne kadar önemli bir detaya sahip olduğu biliniyor. Herkesin bildiği bu detayı günümüze bu denli önemli olarak getiren bir rota da Belek oluyor. Belek’te mavi bayrağa sahip plajlarda çocuğunuz ile çok keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirebilmeniz mümkün gözüküyor.

Narin Kumlara Sahip: Çeşme

Çeşme

İzmir’in adından en çok söz ettiren tatil beldelerinin başında gelen Çeşme, incecik kumlarla kaplı plajları sayesinde çocuklu ailelerin de rahat ettiği bir destinasyon oluyor. Çeşme’de özellikle Ilıca Plajı, küçük yaşlarda bir veya birden fazla çocuğa sahip aileler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Denizin uzunca bir mesafede sığ olması ve sıcaklığı, çocuklu ailelerin Çeşme’yi tercih etme nedenlerinin başında geliyor.

Tarih ve Yeşillik Bir Arada: Datça

Datça

Gerek kumu, gerek güneşi ve gerekse de doğası ile Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden biri olan Datça, çocuklu aileler tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. Nemsiz bir yapıya sahip olan havası, çocuklu ailelerin içinin rahat etmesini sağlıyor. Hem keyifli hem de sağlıklı bir tatil imkanı, aileleri cezbeden en önemli faktör. Kumluk Plajı’nın yapısı, ince kumları ve sığ denizi ailelerin işlerini kolaylaştıran etkenler arasında bulunuyor. Sakin yapısı ile meşhur bir belde olan Datça’da deniz, kum ve güneş üçgeninin yanı sıra tarihi mekanları gezebilir, meşhur ormanlarında yürüyüş ve piknik yaparak tatili bol eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Turist Mekanı: Didim

Didim

Ege bölgesinin en önemli tatil mekanlarından biri olan Didim, birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Turist mekanı olarak da meşhur bir yer olan Didim, altın rengi kumları ile farklılık yaratıyor. Denizin berraklığı da, çocuklu aileler için önemli bir tercih sebebi.

Ödül Avcısı: Ölüdeniz

Ölüdeniz

Bugüne kadar çok sayıda ödül sahibi olan Ölüdeniz, ailelerin başlıca tercihlerinden biri olmayı başarıyor. Yaz turizmi döneminde gerek yerli, gerekse de yabancı birçok misafiri ağırlayan Ölüdeniz, denizinin yanı sıra aktiviteleri ile de çocuklu ailelerin favori rotalarından biri oluyor.

Tüm İmkanlar Mevcut: Bodrum

Bodrum

Gece hayatının aktif olduğu veya gürültüden uzak bir noktayı tercih etmek isteyenlerin, iki talep için de karşılık bulabildiği yerlerden biri olan Bodrum, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak gösteriliyor. Gündoğan Koyu, Akyarlar Plajı gibi sığ denizlere sahip olan noktalarda güvenilir, sağlıklı ve keyifli bir yaz tatili geçirmek isteyen çocuklu aileler, bu bölgeye sık sık uğruyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebekli Aileler İçin En İyi Tatil Rotaları

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds