“Fındık Müzesi” müjdesi, Ordu Valisi Seddar Yavuz tarafından verildi. Kısa bir süre önce restore edilen Kahraman Sağra Konağı’na açılacak olan müze, fındığın hikayesini yansıtacak.

Ordu Valisi Seddat Yavuz, Ordu’nun Altınordu ilçesindeki Selimiye Mahallesi’nde bulunmakta olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon ve yenileme çalışmaları tamamlanan Kahraman Sağra Konağı’nda birtakım incelemelerde bulundu. Yavuz, konakta “Fındık Müzesi” olacağını açıkladı.

Ordu, kentin en önemli gelir kaynaklarından biri olan fındığı simge haline getirmek için bazı çalışmalar yapmaya başladı. “Fındık Müzesi” projesi ile beraber, fındığın tüm hikayesinin sergilenmesi kararı ile beraber Ordu Valisi Seddar Yavuz bazı incelemelerde bulunmak üzere konağa gitti. Müzede sergilenecek olan tüm odaları ziyaret eden Vali, Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdür Uğur Toparlak’tan detaylı bilgiler aldı.

Vali Yavuz, dizayn ve proje konusunda da yüklenici firmanın sorumlularından olan Esat Coşkun ve Abdurrahman Alınak’tan önerileri dinledi.

Fındığın Başkenti Ordu’ya Yakışacak Bir Proje

Yaptığı inceleme ve gezinin ardından proje ile ilgili olarak bazı açıklamalar yapan Vali Seddar Yavuz, fındık kavramı denildiğinde akla Ordu’nun geldiğini hatırlattı. Fındığı sadece tarımsal bir sanayi ürünü, bir geçim kaynağı olarak görmenin mümkün olmadığını belirten Ordu Valisi, hayatın her alanında, her yönü etkileyen bir ürün olduğunun altını çizdi. “Karadeniz’de fındığın başkenti Ordu’ya böyle bir müze yapma amacı neticesinde gayretli çalışmalar yaptık ve sonuca ulaştık” diyen Vali Yavuz, kısa bir süre içerisinde Kahraman Sağra Konağı’nda “Fındık Müzesi”nin açılacağını duyurdu.

“Müze vesilesiyle fındığa emek veren emekçilere, üretimini ve ticaretini yapan çalışanlara da hayırlı olmasını diliyorum” diyen Yavuz, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğüne ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne de teşekkür etti.

Ordu’nun en uygun otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

"Fındık Müzesi" Ordu'da Açılıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları