Müzik ve kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası’na geri sayım başladı. 

fizy’den yapılan açıklamaya göre, ilki 2018 yılında gerçekleşen ve 200 bini aşkın müzikseveri birbirinden eğlenceli konser ve etkinliklerle buluşturan fizy İstanbul Müzik Haftası, 4 Kasım’da Türkçe müziğin en iyi isimlerine ödüllerin verileceği fizy Müzik Ödülleri Töreni ile başlayacak.

Bu yıl 40. sanat yılını kutlayan Yeni Türkü’ye Onur Ödülü verilecek. Aynı gece Haluk Levent, efsane grup ile aynı sahneyi paylaşacak ve Yeni Türkü şarkıları söyleyecekler.

Müzik platformu fizy’nin ana sponsorluğunda, Atlantis Yapım ve SM Production iş birliği ile gerçekleştirilen fizy İstanbul Müzik Haftası’nda, popüler müziğin efsane isimlerinin yanı sıra son dönemin genç yetenekleri de sevenleriyle buluşacak.

9 Kasım’a dek sürecek festivalin ana mekanı bu yıl Volkswagen Arena olarak belirlendi. Ayrıca bu yıl festival, IF Performance Hall Beşiktaş, Moda Kayıkhane ve Kadıköy Sahne olmak üzere şehrin diğer müzik mekanlarına yayılacak.

Popüler müziğin en iyileri fizy İstanbul Müzik Haftası’nda

Her yıl festival programıyla seyircinin heyecanla beklediği bir haftaya dönüşen fizy İstanbul Müzik Haftası’nda bu sene, rap müziğin yükselişi göz ardı edilmedi ve 7 Kasım Perşembe günü rap müziğe adandı.

Ceza başta olmak üzere sahnede, Gazapizm, Şehinşah, Anıl Piyancı, Ayben gibi bu tarzın önde gelen isimleri sahnede olacak. Aynı akşam Feridun Düzağaç IF Performance Hall Beşiktaş’ta, Gaye Su Akyol ise Moda Kayıkhane’de sevenleriyle buluşacak.

8 Kasım Cuma günü Kenan Doğulu başta olmak üzere sahnede önemli isimler olacak. Ayrıca maNga, Gökhan Türkmen, Kalben, Sena Şener, Gökcan Sanlıman, Ekin Beril ve Eda Baba da Volkswagen Arena’da pop müzikseverleri için sahne alacak.

9 Kasım Cumartesi günü ise, rap ve pop müziğin ardından Türkiye’de en çok dinlenen müzik tarzı olan rock müziğin duayenleri sahnede olacak. Teoman, Haluk Levent, Moğollar, Pentagram, Pilli Bebek ve Norm Ender, festivalin son gününde müzikseverlerle buluşacak.

Kaynak: AA

Keşif Meraklılarının Rotası: Olympos!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fizy İstanbul Müzik Haftası Yaklaşıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds