TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan EMITT Fuarı, Latin Amerika’dan Uzak Doğu’ya toplam 30 ülkenin turizm potansiyelini sergileme imkanı doğuracak. Fuarda İstanbullular için birbirinden renkli etkinlikler yer alacak.

Tüm ziyaretçiler, fuar boyunca çok sayıda ülke, il ve beldelerin tanıtımları, şovları ve gösterileri ile keyifli vakit geçirecek. Dünyanın 4 büyük turizm fuarından biri olan EMITT, sunduğu işbirliği fırsatları ile 2020 yılında Türkiye ekonomisine 4 milyar TL’den fazla katkı sağlamayı amaçlıyor.

30 Ocak ve 2 Şubat 2020 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından katılımcıları ağırlayacak olan İstanbul’daki fuar, turizm profesyonelleri ve tatil tüketicilerinin yoğun ilgisine sahne olacak. Toplam 30 ülke, turist sayısını ve turizm gelirlerini arttırabilmek adına geniş kampanyalar ve eğlenceli stantlar ile fuarda boy gösterecek.

EMITT Fuarı tatilcilere büyük fırsatlar sunuyor

EMITT Fuarı

Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi arasında yer alan Çin, Meksika ve Almanya’nın da katılımcı olarak boy göstereceği 24’üncü EMITT Fuarı; Lübnan, İngiltere, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs, Malta, Bulgaristan, Japonya, Endonezya, Özbekistan, Dubai, Litvanya, Güney Kore, Şili, Hindistan, Hırvatistan, Azerbaycan, Karadağ, Gine, Nepal, Mongolya, Bosna Hersek, Kosova, Cezayir, Brezilya, Filistin, Makedonya, Gürcistan’a ev sahipliği yapacak. Ülkeler ve temsilcileri, kurdukları stantlarda ülkelerinin coğrafi konumlarını ve özelliklerini, tarihsel ve kültürel ögelerini, lezzetlerini ve geleneksel oyunlarını tanıtarak İstanbullu ziyaretçilere renkli bir Fuar deneyimi yaşatacak.

EMITT Fuarı, tatil tüketicilerine de hitap etmesinden ve anında, uygun koşullarda ve fiyatlarda tatil satın alınması yönüyle de ziyaretçi bakımından yoğun geçen bir fuar oluyor. Bu yıl fuara katılım gösterecek olan ziyaretçi sayısı, 60 bin olarak düşünülüyor.

Özellikle son senelerde Türkiye’ye, Uzak Doğu ve Balkanlar’dan gelen ilginin fazlaca arttığının altını çizen EMITT Fuarı Direktörü Hacer Aydın, 30 misafir ülkenin Fuar’da yer alacağını ve ülkeler arası turizm ve ticarete büyük desteklerde bulunacağını belirtti. Aydın fuar ile ilgili olarak şu sözleri kullandı: “Bu yıl Uzak Doğu’dan Japonya, Çin, Güney Kore ve Endonezya ile Orta Asya ve Güney Asya’dan Özbekistan, Mongolya ve Hindistan’tan turizm profesyonelleri EMITT Fuarı’na katılım gösterecek. Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek ve Karadağ ise Balkanları temsilen Fuarı’mızda ağırlayacağımız ülkeler. Bu yıl toplam 30 yabancı ülkeden gelen turizm profesyoneli ile yerli iş ortaklarımızı buluşturarak, yapılacak iş birlikleri ve satış anlaşmaları ile fuar alanında katılımcı ve ziyaretçilere 4 milyar TL’nin üzerinde bir iş hacmi sağlamayı hedefliyor.

EMITT Turizm Fuarı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB desteğiyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) de Fuar’ın iş ortakları arasında yer alıyor.

EMITT Fuarı

 Fuar programında yer alan etkinliklerin konu başlıkları ise şu şekilde:

 • Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri 2020 Turizm Öngörülerini Açıklıyor
 • Markalaşma Yolunda Türkiye Turizminin Tanıtımı ve Geliştirilmesinde Aktörler Neler Yapacak?
 • Turizme Damga Vuran Global ve Yerel Trendler
 • Sorumlu, Sürdürülebilir ve Ulaşılabilir Turizme Dönüşüm Nasıl Gerçekleşecek?
 • Türkiye Turizminin Yeni Çağına Yolculuk
 • Dijital Satış Kanallarınızın Performansını Artırın
 • Z Kuşağının Şifreleri Çözülüyor
 • Influencerlar Geçici bir Heves mi, Etkili bir Çözüm mü?
 • Belediyelerin Destinasyon Pazarlamasına Dair Turizm Hamleleri
 • Yıldızlaşan Alternatif Akımlar
 • Seyahat ve Beş Duyunun Keşfinde Kazandıran Fikirler
 • Yurt Dışında Yeni Rotalar, Yeni Pazarlar

İstanbul’un En İyi Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EMITT Fuarı 30 Ülkeyi İstanbul'a Taşıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds