Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğunca, “Hüseyni Eserler” konseri gerçekleştirildi

Türk Ocağı Caddesi’ndeki topluluk binasında gerçekleşen konserin ilk bölümünde koro Hüseyni makamında eserler seslendirdi.

İkinci bölümde de solist Ayhan Bal konser verdi. Bal, Hüseyni makamlarda Sadettin Kaynak, Sadi Hoşses, İsa Coşkuner gibi bestekarların eserlerini seslendirdi.

Konseri, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Vakıflar Edirne Bölge Müdürü Osman Güneren, Kültür ve Turizm Müdürü Serdar Bayram Aslan, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Fadıl Atik ve sanat severler izledi.

Kütüphane yeni yüzüyle hizmet veriyor

Edirne Valiliği’nin himayelerinde Lalapaşa Kaymakamlığı tarafından yenilenen Lalapaşa İlçe Halk Kütüphanesi, klasik kütüphanelerin yanında, birçok hizmeti de vatandaşlara sunuyor.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lalapaşa Sosyal Yaşam Merkezi’nde hizmet vermeye başlayan kütüphane, 10 bine yakın kitabıyla okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

Sosyal Yaşam Merkezi’nin ikinci katında yer alan kütüphane birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Ziyarete gelen okuyucularına kütüphane tanıtımı ve kullanımı konusunda kısa eğitimler veren kütüphane, çocukların yeteneklerinin geliştirilmesi ve yeni yetenekler kazanması, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığına destek olabilme, aynı zamanda eğlenerek öğrenmeye katkıda bulunabilme amacıyla Bakanlık tarafından gönderilen zeka oyun ve oyuncakları ile farklı etkinliklerin de yapıldığı bir ortam algısı yaratmayı hedefliyor.

İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret eden okuyucuların internet hizmetinden ücretsiz faydalanabileceği üç adet bilgisayar da bulunuyor. Ayrıca Merkezde haftanın beş günü ücretsiz olarak masa tenisi kursuda veriliyor. Merkez İlçe vatandaşları ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

Kaynak: AA

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali Devam Ediyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edirne'de "Hüseyni Eserler" Konseri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds