Akbank Caz Festivali, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olarak bu sene de 17-27 Ekim tarihleri arasında 29. kez düzenlenmeye hazırlanıyor. Her sene caz dünyasının bilinen ve saygın isimlerini müzikseverler ile buluşturan ve keyifli bir festival ortamı yaratan Akbank, 29. yılında da her sene olduğu gibi dillerden düşmeyecek bir etkinlik için kolları sıvadı.

Pozitif iş birliği ile organizasyonu ve içerik tamamlaması gerçekleştirilen Akbank Caz Festivali, Avrupa’nın en prestijli etkinliklerinin başında geliyor. Sonbaharda caz dünyasının saygın plak şirketlerinden biri olan ECM Records’a da özel bir yer ayıracak olan Akbank, 2019 yılında 50. yaşını kutlayan ve bugüne kadar 1600’ü aşkın albümü müzikseverler ile buluşturan ECM Records’un da festival kapsamında farklı kuşaklardan oluşturduğu bir seçki caz tutkunları ile buluşacak.

Farklı Kuşaklar Müzik Severler ile Buluşuyor

Biletleri satışa çıkması ilerleyen dönemlerde gerçekleşecek olan ECM Records sanatçıları arasında Mats Eilertsen Trio, Louis Sclavis Quartet, Jakob Bro Trio feat Joey Baron & Thomas Morgan gibi isimler yer alıyor. 18 Haziran Salı günü Biletix’te satışa çıkacak konser biletlerine ilginin yüksek olması bekleniyor.

ECM Records’un 50. kuruluş yılı şerefine alınan konserlerin ilki, 19 Ekim Cumartesi günü Akbank Sanat’ta gerçekleştirilecek. Kuzey Avrupa cazının bilinen isimlerindenve en yaratıcı topluluklarından biri olan Mats Eilertsen Trio, “And Then Comes The Nigh” adlı albümleri ile sahnede olacak.

Caz müziğin simge sanatçılarından Louis Sclavis, 24 Ekim Perşembe günü Fransız Kültür Merkezi işbirliği sayesinde Babylon’da sahne alacak. ECM plak şirketi onuruna çıkacak olan bir diğer grup Louis Sclavis Quartet ise, Akbank Caz Festivali’nde “Characters on a Wall” adlı albümlerinden bir seçkiyi müzik severlere sunacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akbank Caz Festivali'nin 3 Konser Bileti Satışa Sunuldu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds