100 bin kişinin katılımı ve Türkiye’nin ilk “SıfırAtık Projesi” uygulaması ile 5 gün boyunca renkli görüntülerin yaşandığı Kapıkayafest’te,ziyaretçiler hava sporları, su sporları,dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, kamping vb. doğa sporlarını vefaaliyetlerini aynı noktada yaşayarak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Bafra Belediyesi sahipliğinde ve Astajans organizatörlüğündegerçekleştirilen Kapıkayafest’e Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden sporcuve ziyaretçiler katılım sağladı. Festivalde yamaç paraşütünün yanında diğerspor faaliyetleri de çok ilgi gördü. Su sporları, dağcılık, yürüyüş, turizm turları, fotoğraf -bisiklet safari, yöresel ve kültürel pazarlar da Kapıkayafest etkinlik alanında ilgi gören faaliyetlerarasındaydı.

İlklerin Festivali!

Türkiye’nin ilk “Sıfır AtıkProjesi” temalı Festivali!

Türkiye’nin ilk “Sıfır Atık Projesi” teması ile 5 günboyunca festival alanında, Sıfır Atık stantları, Sıfır AtıkKabul Merkezleri, kamp ve çadır alanları, Uçuş alanları, Yemekhane alanı, ringalanı, tüm etkinlik alanları ve yol güzergahları olmak üzere dış mekan atıktoplama kutuları yerleştirildi.

Vatandaşlara çevre ve doğayı korumalarına dikkatçekmek, sıfır atık projesi hakkında halkı bilinçlendirmek, festivalin sıfıratık projesine tam uyumlu olarak çalışmasını sürdürebilmesi için bir ÇevreMühendisi, 14 Atık ayrıştırma ve toplama personeli, 10 evsel atık toplamapersoneli festivalde hazır bulundu.

Kurulan stantlarda halkı bilinçlendirmek için BafraBelediyesince hazırlanan Sıfır Atık konulu el broşürleri, hikâye kitapları,dergiler, tohumlu kalem, boyama kitapları da dağıtıldı.

SAMSUNVALİSİ OSMAN KAYMAK’TAN TAM DESTEK!

Sıfır Atık ile ilgili oluşturulan standınziyaretçileri arasında Samsun Valisi Osman Kaymak’ta yer aldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Kapıkayafest’te ‘SıfırAtık Kabul Merkezi’ni ziyaret edip doğanın korunması adına misafirleriduyarlılığa davet etti.

9380KG ATIK GERİ DÖNÜŞÜME

Çalışmalarda festival süresince; 9380 kg. geridönüştürülebilen Ambalaj Atığı, 28000 kg. ise evsel atık toplandı.

Orta Karadeniz’de ilk!

Aynı zamanda Zipline ve Dev salıncak orta karadenizbölgesinde ilk defa Kapıkayafest Festivali’nde extrem spor severlerle buluştu.

Renkli görüntülerle başlayanfestivalde gerçekleşen yamaç paraşütü, doğa ve su sporlarının yanı sıra Ziplineetkinliği her yaştan katılımcıya adrenalin dolu zamanlar yaşattı.

DÜNYANIN EN ÖZEL EKSTREM SPOR ALANLARI ARASINDA!

Kapkayafest;hava sporları, su sporları, dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, atv, kamping vbgibi doğa sporlarını ve faaliyetlerini aynı noktada barındırıyor.
Kapıkayafest;yamaç paraşütü için dünyanın en elverişli noktaları arasında yerini almayolunda ilerliyor. Bir yamaç paraşütçüsünün bir noktadan kalkıp aynı noktayainebildiği ve Kızılırmak’ın eşsiz doğal güzelliklerini ve manzarasınıgörebildiği dünyanın en özel konumlarından birisi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3. Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali Sona Erdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds