Havaların ısınması ile birlikte tatil rotaları oluşturulmaya, planlar yapılmaya başlandı. Pek çok kişi, Haziran ile Ağustos ayları arasında tatile çıkmayı tercih etse de tatile çıkmak için Eylül ayını bekleyenlerin sayısı da hiç az değil. Eylül ayı, hem bunaltıcı bir sıcağı olmaması hem de otellerin görece daha uygun fiyatlı olması nedeni ile sık sık tercih ediliyor. Eğer siz de tatilin keyfini çıkartmak için Eylül ayını bekleyenlerden biriyseniz, aşağıdaki rotalar tam size göre!

BOZBURUN

İmages Bozburun 1

Bozburun, Marmaris’in incisi olan anılan bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir rota olan Bozburun, yeşilliği ve muhteşem maviliği ile kendinizi inanılmaz hissetmenizi sağlayacak.

GİDEROS

İmages Bozburun 2

Antalya ve Ege sahillerinden farklı olarak tatilinizin Karadeniz’e çevirmek istiyorsanız Gideros tam size göre. Batı Karadeniz’in eşsiz koylarından biri olan Gideros, Cide-Amasra sahil yolu üzerinde yer alıyor. Yemyeşil dağları ve sakin sularıyla bir gölü andıran koy sakinliği sevenler için en uygun koylardan bir tanesidir.

KABAK KOYU

İmages Bozburun 3

Fethiye’ye bağlı olan Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi kadar olmasa da oldukça ünlü koylardan bir tanesidir. Cennetten bir köşe olarak adlandırılan bu koy sessizliği ve sakinliği ile adeta huzur yuvası.

KERPE

İmages Bozburun 4

Kerpe, İstanbul’a 2-3 saatlik bir mesafede bulunan muhteşem bir koy. Etrafı yemyeşil ormanlar ile çevrili olan bu koy eşsiz manzarası ve yürüyüş yollar ile ziyaretçilerine kendine hayran bırakıyor.

BÖRDÜBET

İmages Bozburun 5

Bördübet, Türkiye’deki en doğal tatil alanlarından bir tanesidir. Marmaris’in eşsiz koylarından bir olan Bördübet ormanın içinde ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmenize fırsat sunuyor. Bördübet’in güzelliği karşısında büyüleneceğinize emin olabilirsiniz.

AKYAKA

İmages Bozburun 6

Güneşin yakıcı sıcaklığından bunalan kişilerin en uğrak mekanı olan Akyaka, hafif esintili havası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Denizi biraz dalgalı olsa da tertemiz ve muhteşem yapısı ziyaretçileri etkilemeye yetiyor.

KALEM ADASI

İmages Bozburun 7

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Kalem Adası, özellikle dalış meraklıları için eşsiz bir yer. Berrak ve masmavi denizi ile bir doğa harikası olan ada, huzur ve sakinlik arayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken tatil rotalarından bir tanesidir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatil İçin Eylül’ü Bekleyenlere: En İyi Tatil Rotaları

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds