Emirates Havayolu, çevre düzenleme stratejilerinin mühim parçalarından biri haline gelen sürdürülebilirlik konusunda atıığı adım ve yarattığı projelerle ön plana çıkmayı sürdürüyor.

Havayolu, tüm ağları için geçerli olan yeniliği ile uçaklarında bulunan tek kullanımlık plastik ürün miktarında azaltmaya gideceğini belirtti.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Haziran ayından itibaren geçerli olmak üzere tek seferlik kullanıma tabii olan plastik ürün miktarlarında sayıyı azaltacaklarını belirterek kağıt pipet kullanımına geçildiğini açıkladı. Çevre dostu kağıt pipet yeniliği ile birlikte Emirates’in tüm uçuşları, artık plastik pipet kullanımı olmadan gerçekleştirilecek.

Firma, sürdürülebilirlik üzerine adım atmayı düşündüğü yeni projeler üzerinde çalışırken yeniliği sadece kağıt pipet ile sınırlı tutmayacak. Plastik kokteyl çubukları ve karıştırıcılar da 2019 yılının son çeyreğine kadar çevre dost diğer alternatif ürünler ile değiştirilecek. Ağustos ayından itibaren geçerli olmak üzere ise, uçak içerisinde gerçekleşen ürün satışlarında uzun zamandır kullanılan plastik torbalar, yerini kağıt torbalara bırakacak.

Bu girişim, Emirates Havayolu’nun her sene yaklaşık 82 milyon adet tek kullanımlık plastik ürün ve atığın doğaya karışmasının önüne geçmesine olanak sağlayacak.

Birçok Deneme Gerçekleştirildi

Emirates’in uçuşlarında, uzun vadeli bu proje için geri dönüşümlerin fayda sağlaması adına kabin ekiplerindeki personel önerileri ile beraber bazı denemeler gerçkeltirildi. Denemeler sonucunda büyük plastik şişeler, uçak henüz havadayken ayrıştırılıyor. Bu ayrıştırma sayesinde her ay tahmini olarak 3 ton veya 150 bin civarındaki plastik şişenin doğaya karışması engelleniyor, firma çevre dostu bir hareket ile fark yaratıyor.

Yeni Girişimler Devam Edecek

Emirates’in bu yenilikçi projesinin mevcut kararlar ile sınırlı kalmayacağı ve şirketin önümüzdeki yaz ayları boyunca plastik atıklarla mücadele etmeye yönelik yeni birçok girişimi de aşama aşama uygulamaya koyacağı açıklandı.

Emirates, 2017 yılı içerisinde Ekonomi Class kabinlerinde geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen ecoTHREAD battaniyeleri kullanmaya başlama kararı almıştı. Bu karar sayesinde her bir battaniye toplamda 28 geri dönüştürülmüş plastik şişeden oluşuyor ve sene sonuna kadar 88 milyon plastik şişenin doğaya karışmasının ve zarar vermesinin önüne geçiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emirates Havayolu'nun Çevre Dostu Hamlesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları