Edirne, kültür, sanat, inanç ve deniz turizminin yanı sıra agro turizmde de fark yaratmak için kolları sıvamaya başladı. Edirne Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün geleneksel hale getirmek istediği ve bu sene ikincisini düzenleyeceği organizasyona, hafta başı itibariyle start verilecek.

Edirne Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne ait olan lavanta tarlalarında konser, söyleşi ve bilgilendirme etkinliklerinin yanı sıra lavanta yağı sıkma gösterileri de dahil edilmiş durumda. Tüm bu seçenekler, organizasyonlara katılım gösteren vatandaşlar tarafından hatıra fotoğrafları çekebilmek amacıyla oldukça cazip geliyor.

Mor turizmden katkı almak isteyen Edirne, yerli ve yabancı turist sayısını bu etkinlik kapsamında arttırmak ve sezona iddialı bir giriş yapmak istiyor.

Etkinlikten faydalanan bir diğer kısım ise Edirne esnafı oldu. Esnaflar, lavantaların şerbetini, kurabiyesini ve dondurmasını üreterek organizasyona renk katacak bir diğer kesim olacak. Turizmin birçok dalında hizmet vermesinin yanı sıra Edirne’nin yöresel tatlılarını da üreten Kemal Kılıç, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada “Mor Turizm” ile Edirne’nin turist çekme anlamında ön plana çıktığını belirtti.

Edirne tarlalarında hasat edilen lavantaların, geleneksel lezzetler ile birleştiğini belirten Kılıç, “Şehrimiz bu yıl hem lavanta kokacak, hem de lavantalı lokum ile tada doymuş olacak” ifadelerini kullandı.

Etkinlik ile ilgili olarak da beklentilerini dile getiren Kılıç, 10 ile 16 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Edirne Lavanta Günleri’ne tüm misafirleri beklediğini aktardı.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
2
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edirne'nin "Mor Turizm" Hazırlığı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları