Edirne, yaz aylarında özellikle komşu olduğu Yunanistan ve Bulgaristan’dan yoğun sayıda turisti ağırlıyor. Bu sene de beklentiler karşılanırken, Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen turistler kent merkezindeki sosyete pazarına akın etti. 

Alışverişleri için Edirne’yi sürekli olarak kullanan ve şehre sürekli ayak basan turistler, bu hafta da kent pazarına uğramak için şehre geldi. Yunan ve Bulgar uyruklu turistlerin yoğunlukta olduğu haftada semt pazarı, ya da bilinen diğer adıyla “Sosyete Pazarı” turist akınına uğradı.

Konuyla ve turistlerin ilgisiyle alakalı olarak Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, turistlerin ilgisinden dolayı semt pazarlarının çok hareketli olduğunu belirtti. Pazarın sadece yerel halkı veya yerli ziyaretçileri değil, aynı zamanda yabancı turistleri de yakından ilgilendirdiğini belirten Reisoğlu, uluslararası anlamda bir yoğunluk yaşandığının altını çizdi.

Bulgar ve Yunan halkının yazlık ürünlerini sürekli olarak pazardan aldıklarını belirten Kooperatif Başkanı, pazara olan ilginin esnafın da yüzünü ayrıca güldürdüğünü söyledi.

Mağazaların neredeyse yarı fiyatına gerçekleşen satışların şehirde bulunan kişilerin ilgisini çektiğine dikkat çeken pazar esnafları da, ürünlerin kaliteli ve fiyatların uygun olmasından dolayı talep geldiğini ve çok mutlu olduklarını belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Edirne'de Turistler Sosyete Pazarına Akın Etti

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları