Atabarı Turizm’in patronu Erhan Gazihan, Artvin’in turizm merkezi olarak ilan edilen bölgelerinde yepyeni konaklama tesislerinin hizmete açılacağını Turizm Yazarları Derneği (TUYED) ile paylaştı. Gazihan, “Artvin, doğal güzellikleri, yeşili, şelalesi, yaylaları, gölleri ve dünyaca ünlü kanyonu ile ziyaretçilere birçok neden sunuyor” dedi.

Karadeniz’in en doğusunda yer alan Artvin, turizm konusundaki potansiyelini ortaya çıkartacak çalışmalarını hızlandırdı. Halkın turizm sektöründe şehri marka yapma isteği, Artvin’in ön plana çıkmasını ve çalışmalarını hızlandırmasını sağlayacak.

Artvin için çaba gösteren isimlerden biri olan Atabarı Turizm’in sahibi Erhan Gazihan, TUYED heyetini ağırladı. Artvin’in mevcut şartlarıyla, doğal güzellikleriyle Türkiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olduğunu belirten Gazihan, şu ifadeleri kullandı: ““Kafkasör yaylamızda boğa güreşleri festivalini yılda iki kez yapıyoruz. Festivali dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce kişi katılıyor. Boğa güreşlerinin yapıldığı Kafkasör yaylamızda 9 ayrı parsel turizm bölgesi ilan edildi. Bu parsellere yaklaşık bin 400 yataklı tesisler yapılacak.”

Artvin

Festivaller Turist Zenginliği Yaşatıyor

Kafkasör Yaylası’nda gerçekleşen boğa güreşlerini hatırlatan Gazihan, “Kafkasör Yaylası’nda boğa güreşleri festivalini yılda iki kez yapıyoruz. Festivale dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce kişi katılıyor. İlimizin sahip olduğu turistik değerleri dikkate aldığımızda, Artvin’e gelmek için artık birçok sebep bulunuyor” dedi.

Doğa Turizminin Merkezi Olacak

Artvin’in doğa turizmi bağlamında bir merkez haline gelebilmesi için oluşturdukları projelerin fikir aşamasında olduğunu belirten Artvin Sanayi Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, Türkiye’nin en zengin tabiat varlıklarına sahip olduklarını belirtti. Kurt, konuyla ilgili olarak “Tabiat varlıklarına zarar vermeden, çevre dostu bir turizm hareketi Artvin’den başlayacak” ifadelerini kullandı.

Artvin

Yapmadan dönmeyin!

En büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi, Camili-Maçahel’i, Kafkasör Yaylasını, Karagölleri, Hatila Milli Parkı içindeki cam seyir terasını, Bilbilan ve Arsiyan yaylalarını görmeden; Zipline’ı denemeden, Laz böreği, kaygana, kara lahana sarması, soğan aşı, puçuko, yatık döner, hinkal ve zurbiyet’i tatmadan Artvin’den dönmeyin!

Artvin


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
9
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Turizminin Yeni Adresi Artvin

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları