Corendon Airlines, Fortune 500 Türkiye listesine bir kez daha girmeyi başardı. Sekizinci defa listede yer alan firma, Türkiye’nin en büyüklerinden biri olmayı başardı. Corendon, bir önceki yıla göre tam 73 sıra yükseldi ve 198. sırada yer aldı.

Fortune Dergisi tarafından hazırlanmakta olan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. Corendon Airlines, en büyük Türk şirketlerinin olduğu listeye 198. sıradan girmeyi başardı. Toplamda 1 milyar 452 milyon TL net satış ile listeye giren Corendon, 73 sıra yükselmeyi başardı.

“En Hızlı Büyüyen Şirketler” Sıralamasına da Girdi

En hızlı büyüyen şirketler listesinde de yer almayı başaran firma, ayrıca yüzde 574,5 artışla “Faiz ve Vergi Öncesi Kar’ını En Çok Arttıranlar” listesinde de 500 Türk şirket arasında sekizinci sırayı aldı.

Satışlarını en çok arttırmayı başaranlar listesinde de 33. sırada yer alan Corendon, yüzde 75,3’lük bir artış yaşadı.

Üst üste gelen gelişmelerle ilgili açıklamalar yapan Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Fortune Dergisi tarafından hazırlanmakta olan en büyük Türk şirketleri listesine üst üste sekizinci defa giriş yapmayı başardıklarının altını çizen Karaer, “Fortune 500 Türkiye listeside yer almak bizim için hem mutluluk hem de motivasyon kaynağı. 2005 yılında kurulduğumuzdan bu yana yükselen bir grafik yakaladık. Geçen yıl kapasite artışına gitmiş, 2018’i rekor yolcu sayısı ile tamamlamıştık. Yolcu sayısındaki artış ve birim gelir ve döviz kurundaki artış da sıralama açısından önemli bir durum oldu. Bu yıl 4 milyon yolcu hedefliyoruz. Haziran ayından itibaren İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Almanya’ya toplam 9 şehre direkt uçuşlara başladık. 2019-2020 kışında Avrupa’nın 7 meydanından İzmir’e uçuşlar düzenleyeceğiz. En büyük dileğimiz, uçuş noktalarımızı arttırmak ve ülke turizmine her zaman katkıda bulunmak” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Corendon Airlines Türkiye'nin En Büyükleri Arasına Girdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları