Bodrum Müzik Festivali, 15. yılına özel olarak misafirlerine yine unutulmaz bir festival yaşatacak. 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde ünlü isimler, müzikseverlerin karşısında en iyi performanslarını sergileyecek. 15. yıla özel olarak özel konukların da bulunduğu festival 4 gün sürecek. 4 güne özel olarak yapılan sürprizler, müzikseverlerin “iyi ki” dediği bir festival yaşamasına sebep olacak.

İşte, Bodrum Müzik Festivali’ni tercih etmek için 4 önemli neden:

Açılış Konseri: Fazıl Say, Nil Venditti ve Bilkent Senfoni Orkestrası

22 Ağustos Perşembe günü başlayacak olan keyifli müzik etkinliği, Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Fazıl Say’a Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nda eşlik edeceği konserle açılıyor. Bilkent Üniversitesi’nin özgün bir sanat projesi olan Bilkent Senfoni Orkestrası, bugüne kadar yaptığı işler ile seçkin olmayı başardı. 2009’da “UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi” seçilen Bilkent Senfoni Orkestrası’nı açılış gününde Nil Venditti yönetecek. Genç şef, aynı zamanda önümüzdeki sene Fazıl Say ile beraber gerçekleştireceği konserde Camerata Salzburg’u yönetecek. 2015 yılında Premio Claudio Abbado Genç Müzisyenler Yarışması’nda birinci olan Nil Venditti, ününün hızla yayılmasının ardından 2017 yılında George Enescu Filarmoni Orkestrası ile beraber bükreş Jeunesses Musicales’te onurlandırılmıştı.

Festivalin açılış gününde son olarak ise önce Türkiye’de, ardından da dünyada bir yıldız haline gelen Fazıl Say sahne alacak. Gerek piyanist gerekse de besteci yönüyle sempati toplayan Say, Bodrum Müzik Festivali’nin açılış gününde sahnede olacak.

Bir Prömiyer: Umut Senfonisi (Fazıl Say)

Festivalin ikinci günü olan 23 Ağustos Cuma akşamı saat 21.00’da, Fazıl Say’ın dinleyicilerle uzun uğraşlar sonucunda buluşturduğu 4. Senfonisi olan “Umut” ilk defa Türkiye’de seslendirilecek. Geleceğe dair umutları yansıtan tınılarıyla ortaya çıkan bir eser olan Fazıl Say’ın son ürünü, Bodrum Müzik Festivali’nde katılımcılara ışık saçacak.

Aynı gece, Bilkent Senfoni Orkestrası’nı bu defa İbrahim Yazıcı yönetecek. Orkestra konserde İspanyol çellist Pablo Ferrández’e repertuvarın en önemli yapıtlarından biri olan Dvořák’ın Çello Konçertosu’nda eşlik edecek.

Bir Tango Akşamı: Dünya Tangoları

24 Ağustos Cumartesi günü, yani festivalin üçüncü akşamında saat 20.30’da muhteşem bir etkinlik daha gerçekleştirilecek. D-Marin Turgutreis’te Piazzolla’nın Libertango ve Oblivion gibi eserlerinin de yer aldığı dünya tangolarından oluşan gece, tadı adeta damaklarda bırakacak.

Senfonik Bir Akşam: Karsu

Festivalin son gününde ise, caz festivallerinin bir numaralı isimlerinden olan Karsu, Olten Filarmoni ile bir araya gelecek. Dünyanın birçok prestijli mekanında konserler veren Karsu, İzmir’in başarılı orkestrası Olten Filarmoni ile bir konser verecek. Carnegie Hall ve North Sea Caz Festivali gibi etkinliklerin ardından Karsu, Bodrum Müzik Festivali’ne konuk oluyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum Müzik Festivali'ni Tercih Etmek İçin 4 Sebep

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları