Bodrum’un simgesi haline gelen Bodrum Deniz Müzesi’nin Serdar Benli imzası taşıyan yeni logosu beğeni topladı

Denizcilik tarihine ait zengin bir arşivi bulunan Bodrum Deniz Müzesi’nin yeni logosu ülkemizin önde gelen tasarımcılardan olan Serdar Benli’nin imzasını taşıyor. Bodrum’da yaşamını sürdüren Serdar Benli, müze için tasarladığı logo çalışmasında harflerden ilham almış.

Logoyo tasarlarken müzenin yapısının, tek bir sembolle ifade edilemeyeceği fikrinden yola çıktığını söyleyen Benli, uyum ve dengeyi yakalayabilmek için harflerden bir sembol tasarlamaya başladığını açıklıyor. Logo, müzenin adından bağımsız kullanıldığında müzeyi hatırlatan güçlü bir imge olarak karşımıza çıkıyor.

Özel Müze statüsünde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, kurum olarak ise Bodrum Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren müze, her yıl binlerce misafir ağırlıyor.

Koç Holding ve Koç Topluluğu Şirketleri’nin (Arçelik, Beko, Grundig, Artic, Tüpraş, Setur, Divan, Tofaş, Fiat, Alfa Romeo), Vehbi Koç Vakfı ile Koç Üniversitesi, Amerikan Hastanesi Bodrum, Arter gibi bağlı kuruluşların, Anadolu Grubu, Efes Pilsen, Fida Film ve daha pek çok önemli kurumun kurumsal kimlik çalışmalarında imzası bulunan Serdar Benli, Bodrum Deniz Müzesi’nin kurumsal kimliği üzerine çalışmaktan ötürü ayrı bir heyecan duyduğunu belirtti.

Bodrum Deniz Müzesi’nin sadece gulet, tirhandil, gangava modellerinin, birkaç kabuk, birkaç süngerin sergilendiği bir müze olmadığının altını çizen Benli, müzede tekne imal eden ustaların hayatından, teknelerin modellerine, süngercilikle ilgili bilgilere ve örneklere, Halikarnas Balıkçısı Özel Koleksiyonu’na, en önemlisi de dünyanın sayılı deniz kabuğu koleksiyonlarından olan Hasan Güleşçi koleksiyonunun müzeye ayrıcalık kattığını ifade ediyor.
Gelişime ve büyümeye açık müzenin geleceğinin görsel kimliğiyle de fark yaratması gerektiğini ve tasarımını bu yönde ilerlettiğini açıklayan Benli, müzenin uluslararası öneminin, sembolü Bodrum Maritime Museum kelimelerinin baş harflerinden oluşturmasına yol açtığını söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum Deniz Müzesi’ne Yeni Logo

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları