Bayram tatilinin turizm bilançosu belli oldu, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgeleri yüksek sayıda ziyaretçi ağırladı. Verilere göre 12 milyarlık ekonominin oluştuğu bayram tatili, turizm gelirleri açısından oldukça verimli geçti.

9 günlük bayram tatili, turizmde adeta bir patlama yaşanmasına sebep oldu. Gerek yerli gerekse de yabancı turistler, Türkiye’nin dört bir yanına akın ederek bayram tatillerini doyasıya yaşamış oldu. Tatil boyunca rekor yoğunlukların yaşandığı şehirlerde uzun araç kuyrukları oluştu, misafirler otelleri hınca hınç doldurdu.

Turizm Hacmi 12 Milyar Lira

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, bayram tatilinin toplamda 9 güne uzatılması ve bu sürecin erkenden açıklanması nedeniyle talep patlamasının yaşandığını belirtti. Tatil beldelerindeki yoğunluğun altını çizen Bağlıkaya, 10 milyar tutarında bir turizm hacmi beklemelerine rağmen bayram tatilinde bu miktarın üzerine çıkıldığını ve bahsedilen miktarların 12 milyar lirayı bulduğunu söyledi.

Turistler Karadeniz’i Tercih Etti

Bayram tatilinde turistlerin önemli tercih noktalarından biri Karadeniz Bölgesi oldu. 100 binden fazla kişinin Karadeniz’in çeşitli şehirlerine akın ettiği tatilde Uzungöl, Ayder, Erfelek Şelalesi, Ordu ve Samsun’un merkezleri gibi çeşitli noktalarda yoğunluklar oluştuğu belirtildi.

REKOR EGE’De

Havalimanlarının dolup taştığı bayram tatilinde turist ağırlama anlamında rekoru Ege Bölgesi kırdı. Ege illeri, 9 günlük tatilde toplamda 3 milyon ziyaretçi ağırladı. Ege’yi 1 milyon ziyaretçi ile Akdeniz Bölgesi takip ederken, üçüncü sırayı ise 200 bin ziyaretçi ile Güneydoğu illeri aldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayram Tatilinin Turizm Bilançosu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları