Seyahate dair deneyimlerini ekranlarda paylaşan ve renkli kişiliğiyle bilinen Ayhan Sicimoğlu, yeni çıkan kitabı ile Akdeniz ve Ege rotasına dair önemli keşifler sunuyor. “Kargadan Başka Kuş Tanımam” adlı kitap, Sicimoğlu’nun kendine has üslubu ile okuyucu ile buluşuyor.

Ülkelerin tarihi ve coğrafi özellikleri, ve bunların yanı sıra farklı mutfakların gizli hikayelerinin bir arada sunulduğu kitap, Ayhan Sicimoğlu’nun kaleminden çıktı. Gittiği ülkeleri bir turist gözüyle sevenleriyle paylaşan, anılarını milyonlara aktaran Sicimoğlu, seyahat yazılarını okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. Rotasını bu defa Ege ve Akdeniz ülkelerine çeviren Sicimoğlu, kendine has üslubu ile Ege ve Akdeniz’de farklı şehirlerin mutfaklarını, tarihleri ve anıları ile harmanlıyor.

Yunanistan, İspanya, Portekiz, İtalya, Malta, Fransa, Hırvatistan ve Karadağ’a kadar uzanan bu yolculukta “Düzgün yemek peşindeyseniz benim tavsiyelerime kulak verin” diyen Sicimoğlu, bu ülkelerin mutfakları hakkında önemli ipuçları veriyor.

Gittiği her destinasyona özel olarak bölgenin tarihi, mutfağı ve halkların günlük yaşamlarından söz eden Sicimoğlu, anılarını tarih ve kültürle harmanlıyor.

Kitabını gezi fotoğrafları ile renklendiren Sicimoğlu, sevilen üslubunu kaliteli bir tasarım ile güçlendirmiş oldu. İlber Ortaylı’nın önsözü ile raflardaki yerini alan kitap, okuyucularını bekliyor.

İlber Ortaylı’nın Sicimoğlu hakkındaki düşüncelerinin eklendiği önsöz şu şekilde:

“Ayhan Sicimoğlu’nun sempatik üslubunu, mutfak tarihi ve tabiatı üzerindeki sürükleyici renkli anlatımını hepimiz biliyoruz. O, artık hayatımızın bir parçası oldu. Türk milletinin geçmişe göre, seyahate en çok düşkün olduğu bu zamanlarda şüphesiz Sicimoğlu’nun tespitlerinin payı var. Uzun zamandır gazete gibi günlük okunan ve sonrasında kaybolan bu yazıların bir kitap halinde toplanması arzu edilirdi. Kuzey Akdeniz’in, Adriyatik limanlarının, Yunanistan’ın, Ege adalarının bu gezi kitabında bir arada bulunması bir kazançtır”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayhan Sicimoğlu’ndan Ege ve Akdeniz Seyahat Rotaları Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları