Türkiye’nin en önemli yaz turizmi merkezlerinin başında gelen Antalya, Haziran 2019 itibariyle rekor kırmayı başardı. Tarihinde ilk defa Ocak-Haziran ayları arasında 5 milyonun üzerinde yabancı turist gören kent, sayıyı daha da arttırmayı hedefliyor.Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Antalya’da bulunan iki havalimanı olan Antalya ve Gazipaşa Havalimanı’ndan sadece havayolu vasıtasıyla şehre ayak basan yabancı turist sayısı 5 milyonu geçti.

Antalya Otellerinde Erken Rezervasyon indirimini kaçırma hemen Tıkla.

6 Ay Sadece Haziran’da Geçildi

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü verilerine göre, Antalya Havalimanı ile Gazipaşa Havalimanı olmak üzere, sadece havayoluyla kente gelen yabancı turist sayısında ilk defa haziran ayı itibarıyla 5 milyon rakamına ulaşıldı.

Gazipaşa ve Antalya Havalimanı vasıtasıyla 1 Ocak 2019-23 Haziran 2019 tarihleri arasında şehre giriş yapan yabancı turist sayısı 5 milyon 27 bin 73 oldu. Verilerde, 4 milyon 925 bin 978 turistin Antalya Havalimanı’na, 101 bin 95 turistin ise Gazipaşa Havalimanı’na ayak bastığı görüldü. Antalya, 2018 yılında Ocak-Haziran aylarını kapsayan sürede 5 milyon rakamını dahi görememişti.

Haziran Ayında da Artış Var

Antalya’da 1 ve 23 Haziran tarihleri arasındaki turist sayısı 1 milyon 727 bin 280 olarak açıklanırken, 2018’e göre yüzde 15 dolaylarında bir artış da gözlemlendi. Haziran ayında günlük ortalama 75 bin turisti karşılayan şehir, Haziran ayının sonuna kadar 2 milyon, 6 aylık toplamda ise 5 milyon 500 bin rakamlarını hedefliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya Turizmi Haziran'da Rekor Kırdı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları