36
57 Paylaşım, 36 Beğeni

9 günlük Bayram Tatili, bireylerin uzun süreli bir kafa dinleme seansına girmesine sebebiyet verdi. Bu 9 günlük süreçte binlerce vatandaş yollara dökülüp tatil mekanlarını ziyaret etti, tatil fırsatını en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştı. İç turizmdeki yoğun hareketlilik, ilginç detayları da ortaya çıkarttı.

Biletall.com verilerine göre gerçekleşen istatistiklerde İstanbul, Ankara ve İzmir, biletlerin en fazla satıldığı iller oldu.

Otobüs firmalarının birçoğu, satışlarının yüzde 65’lik bölümünü online satış kısmından yaparken, bu veri insanların biletleri hızla tükettiği ve kuyrukta beklememek adına online sekmeden işlemleri tamamladığı gerçeğini ortaya çıkarttı.

 

Bayram Tatili
Bayram Tatili’nde otogarlar ve havalimanları, yine rekor yoğunluklara tanıklık etti.

4 TL’ye Otobüs Bileti Satıldı

Bayram tatili boyunca seyahat eden yolcuların yüzde 59’luk bölümünü erkekler, yüzde 41’lik bölümünü ise kadınlar oluşturdu. Satılan otobüs biletlerindeki fiyat ortalamaları da dikkat çeken bir başka unsur oldu.

Erzurum ile Kağızman arasında sefer yapan otobüslerde, 4 TL’ye otobüs bileti bulundu. En pahalı otobüs bileti ise, Ankara ile Süleymaniye (Irak) arası satılan 350 TL’lik rakam oldu.

223 TL En Ucuz Uçak Bileti Oldu

9 günlük bayram tatili fırsatını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler, havalimanlarına da akın etti. Yoğunlukların sık sık yaşandığı havalimanlarında yurt içinde en ucuz bilet Konya ile İstanbul arasındaki uçuşta satıldı. Konya-İstanbul uçuşunda, bilet fiyatları 223 TL’ye kadar düştü.

İstanbul-Dalaman-İstanbul istikameti ise, en pahalı uçak biletinin satıldığı rota oldu. Bu istikamette bilet fiyatları 4 bin 636 TL’ye kadar yükseldi.

En Uzun Yolculuk: 24 Saat

Bayram tatilinde mesafe ve saat olarak rekoru elinde bulunduran rota ise İstanbul-Van seferi yapan otobüsler oldu. Esenler Otogarı’ndan Van’a, 24 saatte ulaşıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
57 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Günlük Bayram Tatili'nin Enleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları